نمایشگاه دستاوردها و نوآوری‌های بخش صنعت و معدن آغاز به کار کرد

۲۳ دی ۱۳۸۷ | ۱۰:۵۹ کد : ۱۸۵۵۴ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۲۰۴
نمایشگاه دستاوردها و نوآوری‌های بخش صنعت و معدن صبح امروز با حضور رییس جمهور ...
نمایشگاه دستاوردها و نوآوری‌های بخش صنعت و معدن صبح امروز با حضور رییس جمهور در مصلی تهران و به همت ستاد نوآوری و شکوفایی وزارت صنایع و معادن آغاز به کار کرد.


به گزارش روابط عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور نیز با حضور گسترده در این نمایشگاه به ارائه آخرین دستاوردهای نوین خود ، در بخش های مختلف زمین شناسی و اکتشاف معادن پرداخت.


دکتر محمود احمدی نژاد رییس‌جمهور کشورمان پس از بازدید 5 / 2 ساعته از نمایشگاه دستاوردها و نوآوری‌های بخش صنعت و معدن با بیان این که امروز به جایی رسیده‌ایم که تقریبا هیچ عرصه‌ای از فناوری از دسترس دانشمندان ما دور نیست، تصریح کرد: این نمایشگاه بسیار نشاط‌آفرین است و مشاهده‌ این همه خودباوری در میان جوانان و بزرگان این جامعه شایسته تبریک‌گویی است.


رییس‌جمهور با تشکر از همه‌ کسانی که دل در گرو تعالی ایران دارند، گفت: با این روحیه و توانمندی که در میان دوستان دیدم هیچ عرصه‌ای برای ما دور از دسترس نیست.


احمدی‌نژاد در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به امضای موافقتنامه‌هایی میان دانشگاه و صنعت، گفت: اینکه دانشگاه‌های ما در مرزهای دانش پاسخگوی نیازهای صنعت باشند یک آرزوی دیرینه برای ملت ما بوده است که هم‌اکنون در حال شکوفایی و ثمردادن است.
وی هم‌چنین از فعالان عرصه‌ صنعت و مسوولان این حوزه خواست خودباوری را نهادینه کنند و افزود: خودباوری باید در همه عرصه‌ها، همه قلب‌ها و دل‌ها نهادینه، عمیق و ماندگار شود و این مسوولیت خطیر دانشگاه‌ها و فعالان عرصه‌ صنعت است.


رییس‌جمهور در ادامه با بیان این که حرکت فزاینده نوآوری و خلاقیت باید در کشور ادامه یابد، افزود: بدون این روحیه امکان جهش وجود ندارد و نوآوری نیز نیازمند خطرپذیری است که مدیران و استادان دانشگاه باید راه را برای این امر در میان جوانان باز کنند. هم‌چنین باید کاری کنیم ابتکارات تجاری شود و در خدمت کشور قرار گیرد.


احمدی نژاد با بیان این که افق نگاه صنعت‌گران ما باید جهانی شود، یادآور شد: ما در منطقه در آستانه برتری هستیم و این امر تنها به معیارهای اقتصادی نیست، بلکه توانمندی‌های صنعتی و نوآوری‌ها این را نشان می‌دهد که یک افتخار است.


وی با اشاره به این که کشوری که 30 سال قبل با مشکلات مختلف مواجه بود، امروز حرف اول را در منطقه می‌زند، خاطر نشان کرد:  افق نگاه ایران نه تنها منطقه‌ای بلکه باید جهانی باشد، زیرا این شایستگی ملت ایران است که در همه‌ عرصه‌ها جهانی بیندیشد؛ چنان‌که می‌بینیم در این روزها در بسیاری از عرصه‌ها اعلام می‌شود که ما جزء 10 یا هشت کشور اول صاحب فناوری در جهان هستیم.


احمدی‌نژاد هم‌چنین با بیان این که « نباید خود را برای رسیدن به قله‌های علم و فناوری در راه‌هایی محصور کنیم که دیگران رفته‌اند و این امر در این نمایشگاه به وضوح دیده می‌شد» اظهار کرد: صنعت‌گران ما خود را در راه‌هایی که دیگران رفته‌اند محصور نکرده‌اند و این یکی از نکات موفقیت آن‌ها بوده است.


رییس جمهور در پایان سخنانش با تشکر از مسوولان برگزاری این نمایشگاه، گفت: جا داشت دو روز برای این نمایشگاه وقت می‌گذاشتم تا بتوانم تمام غرفه‌ها را ببینم. من از مردم کشورمان درخواست می‌کنم از این نمایشگاه دیدن کنند.گفتنی ست همزمان با برپایی نمایشگاه دستاوردها و نوآوری‌های بخش صنعت و معدن کلینیک صنعت و معدن پارک علم و فناوری دانشگاه تهران نیز با هدف ارائه مشاوره تخصصی و فنی به واحدهای صنعتی و معدنی، ایجاد شبکه گسترده از متخصصان صنعتی و استادان، ایجاد بستری مناسب برای ارتباط صنعت و دانشگاه، ایجاد زمینه به منظور استفاده از پتانسیل‌های متخصصان فنی در جهت حل مشکلات صنعت افتتاح شد.


تقویت نقش تحقیق و توسعه در صنایع، هدایت تحقیقات دانشگاهی به سمت تحقیقات کاربردی، شناسایی و معرفی متخصصان برجسته به صنایع، ارائه راهکارهایی در جهت ارتقای سطح استاندارد خدمات و کالاهای بخش صنعت و معدن، غنی‌سازی علمی و تخصصی واحدهای تحقیق و توسعه صنایع و شناخت و به‌کارگیری فن‌آوری‌های مدرن و برنامه‌ریزی برای بومی سازی آن‌ها از دیگر اهداف ایجاد کلینیک صنعت و معدن پارک علم و فناوری دانشگاه تهران عنوان شده است.

          

نظر شما :