موازی‌کاری دستگاه‌ها در بخش نوآوری صنایع و معادن، باعث اتلاف هزینه و زمان می‌شود

۲۷ دی ۱۳۸۷ | ۰۴:۵۹ کد : ۱۸۵۶۴ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۶۱
در زمان حاضر عمده رشد اقتصادی کشور مربوط به بخش صنعت و معدن...
 در زمان حاضر عمده رشد اقتصادی کشور مربوط به بخش صنعت و معدن است و این در حالی‌ست که موازی‌کاری دستگاه‌ها در بخش نوآوری صنایع و معادن، باعث اتلاف هزینه و زمان می‌شود.


به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، علی اکبر محرابیان وزیر صنایع و معادن کشورمان در مراسم اختتامیه اولین نمایشگاه دستاوردها و نوآوری‌های بخش صنعت و معدن با بیان این که موازی‌کاری دستگاه‌ها در بخش نوآوری صنایع و معادن، باعث اتلاف هزینه و زمان می‌شود، گفت: در زمان حاضر عمده رشد اقتصادی کشور مربوط به بخش صنعت و معدن است.


وی با اشاره به اینکه برای رشد و پیشرفت تنها نباید بر روی چند صنعت پایه تمرکز کرد، افزود: باید تمام انرژی و فعالیت خود را بر روی نوآوری و فن‌آوری در بخش صنعت و معدن متمرکز کرد تا بتوان خلاهای موجود در اقتصاد کشور را از بین برد.


محرابیان با تاکید بر این‌که صنعت و معدن کشور بسیاری از ظرفیت‌های خود را در حوزه‌های مختلف صنعتی و معدنی فعال کرده، یادآور شد: در بسیاری از این حوزه‌ها بیش از نیاز کشور تولید وجود دارد که باید مازاد بر نیاز را صادر کرد تا بتوان ارزش افزوده بالایی در اقتصاد به دست آورد.


وزیر صنایع و معادن با اشاره به اینکه باید با نوآوری، بسیاری از خلاءهای موجود در بخش صنعت را از بین برد تا زنجیره تولید کامل شود، گفت: اگر زنجیره تولید کامل نباشد و به ارزش افزوده واقعی دست پیدا نکنیم، تکمیل این زنجیره هیچ مزیتی نخواهد داشت.


وی سرمایه‌گذاری در بخش صنعت و معدن را برای رسیدن به اهداف نظام جمهوری اسلامی لازم دانست و تصریح کرد: با سرمایه‌گذاری و حمایت از جوانان تحصیلکرده کشور، دستیابی به بسیاری از قله‌های افتخار، امکان‌پذیر است.

در پایان سخنان محرابیان، تفاهمنامه‌ای با حضور معاون برنامه‌ریزی، توسعه و فناوری وزارت صنایع و معادن، ریاست مرکز تحقیقات ایران، مدیرعامل بانک کشاورزی، روسای دانشگاههای شریف، علم و صنعت، شهید بهشتی و شیراز در خصوص تشکیل کنسرسیوم تحقیقاتی به منظور طراحی و ساخت واحدهای نیمه صنعتی اتانول از مواد سلولزی و تولید آنزیم امضا شد
.

همچنین تفاهم‌نامه دیگری نیز درباره توسعه و بومی‌سازی فن‌آوری خودروهای هیبرید و تجاری‌سازی آن در محصولات ایران خودرو به امضای معاون برنامه‌ریزی، توسعه و فناوری وزارت صنایع و معادن، رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، ریاست دفتر همکاری و فن‌آوری ریاست‌جمهوری، مدیرعامل ایران خودرو و رییس دانشگاه تهران رسید.

در پایان این مراسم از شرکت‌ها، طرح‌ها و غرفه‌های برتر؛ هرکدام در پنج بخش این نمایشگاه تقدیر شد

                     

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :