دوازدهمین همایش انجمن زمین‌شناسی ایران در دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار می‌شود

۲۹ بهمن ۱۳۸۷ | ۰۵:۳۴ کد : ۱۸۷۲۲ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۲۶۷
دوازدهمین همایش انجمن زمین‌شناسی ایران همزمان با گرامیداشت یکصد سالگی صنعت...
دوازدهمین همایش انجمن زمین‌شناسی ایران همزمان با گرامیداشت یکصد سالگی صنعت نفت، در دانشگاه شهید چمران اهواز و با حضور اعضاء تحریریه ماهنامه علوم زمین و معدن و کارشناسان گروه فناوری اطلاعات سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور برگزار می‌شود.
به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، دوازدهمین همایش انجمن زمین‌شناسی ایران که هر ساله زمینشناسان سراسر کشور را به‌منظور هم‌اندیشی و تبادل‌نظر درباره کلیه مباحثعلوم‌زمین و ارتقای دانش زمین‌شناسی کشور گردهم می‌آورد، امسال نیز همزمان با گرامیداشت یکصد سالگی صنعت نفت ایران و با میزبانی شرکت ملی مناطق نفت‌خیزجنوب ،30بهمن لغایت 2اسفند ماه سال جاری در دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار می‌شود که اعضاء تحریریه ماهنامه علوم‌زمین و معدن و کارشناسان گروه فناوری اطلاعات سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور نیز در این گردهمایی حضوری فعال خواهند داشت.
ارایه مقالات علمی، انتخاب زمین‌شناس نمونه سال، دانشجوی نمونه زمین‌شناسی و کتاب سال زمین‌شناسی از برنامه‌های اصلی دوازدهمین همایش انجمن زمین‌شناسی ایران است.
بازدیدهای علمی و صحرایی از «کوه بنگستان»، «پارک موزه صنعت نفت مسجد سلیمان»، «محیط‌های رسوبی سواحل خلیج‌فارس» و «تاسیسات مناطق نفت‌خیز جنوب» نیز از برنامه‌های همایش در سومین روز برگزاری اعلام شده است.
زمین‌شناسی نفت و مخازن هیدروکربوری، فسیل‌شناسی و چینه‌شناسی، رسوب‌شناسی و سنگ‌شناسی رسوبی، زمین‌شناسی ساختاری و زمین‌ساخت ژئودینامیک، ژئوفیزیک، ژئوشیمی، زمین‌شناسی مهندسی، زمین‌شناسی پزشکی و زیست‌محیطی، مخاطرات طبیعی، سیستم اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور، آب‌شناسی و زمین‌شناسی آب، منابع معدنی، زمین‌شناسی کواترنری، زمین‌شناسی دریایی، ژئوتوریسم، دیرینه‌ و زمین‌شناسی اقتصادی از محورهای اصلی برگزاری همایش عنوان شده است.

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :