کاهش نیروهای کاری خارجی به منظور مقابله با بحران مالی جهانی در آنگولا

۳۰ بهمن ۱۳۸۷ | ۰۷:۰۵ کد : ۱۸۷۲۸ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۶۳
آنگولا اعلام کرد که شرکت‌های تولید الماس در این کشور باید تعداد نیروهای....

آنگولا اعلام کرد که شرکت‌های تولید الماس در این  کشور باید تعداد نیروهای کاری خارجی خود را کاهش دهند . دولت آنگولا دلیل این درخواست خود  را کاهش هزینه‌ها به منظور مقابله با بحران جهانی موجود در بخش معدن‌کاری این کشور  اعلام کرده است . قیمت فلزاتی مانند الماس در چند ماه اخیر به ویژه  در مناطقی مانند آمریکا، اروپا و ژاپن به شدت کاهش یافته است . به گزارش ماینینگ ژورنال، آمریکا حدود نیمی از  تقاضای جهانی الماس را به خود اختصاص می‌دهد.

سرمایه‌گذاری میلیاردی چاینالکو در  ریوتینتو

شرکت دولتی چاینالکو چین 19.5 میلیارد دلار در غول  معدنی جهان سرمایه‌گذاری می‌کند.

گروه تولیدکننده آلومینیوم  چاینالکو چین به منظور تامین منابع اولیه خود و کمک به پرداخت بدهی‌های گروه  معدن‌کاری ریوتنیتو تصمیم به سرمایه‌گذاری در این غول معدنی جهان گرفته است . به عنوان بزرگترین سرمایه‌گذاری خارجی یک شرکت  چینی، شرکت چاینالکو 12.3 میلیارد دلار هزینه می‌کند تا سهم خود را در 9 معدن  ریوتنیتو به 50 درصد برساند . به گزارش ماینینگ ژورنال، این شرکت همچنین 7.2  میلیارد دلار اوراق قرضه قابل تبدیل به سهام در شرکت ریوتینتو خریداری می‌کند . به این ترتیب شرکت چاینالکو چین میزان سهام خود را  در ریوتنیتو به 18 درصد می‌رساند.

کاهش واردات طلای هند

واردات طلا به بزرگترین واردکننده این فلز گران‌بها در جهان کاهش یافت. بر اساس اعلام انجمن واردکنندگان طلای هند واردات طلا به شبه قاره در ماه ژانویه با کاهش 89 درصدی روبرو شده و به 1.9 تن رسید. این در حالیست که واردات طلا به هند در ماه ژانویه سال 2007 میلادی حدود 18 تن گزارش شده بود. به گزارش ماینینگ ژورنال، در همین حال کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند که واردات طلا به هند در دومین ماه سال جاری میلادی نیز به روند نزولی خود ادامه دهد.


نظر شما :