معرفی مهندس نبوی به‌عنوان زمین‌شناس پیشکسوت دوازدهمین همایش انجمن زمین‌شناسی ایران

۰۳ اسفند ۱۳۸۷ | ۱۱:۰۴ کد : ۱۸۷۴۵ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۴۳
اعضای دوازدهمین همایش انجمن زمین‌شناسی ایران، مهندس محمدحسن نبوی را...

اعضای دوازدهمین همایش انجمن زمین‌شناسی ایران، مهندس محمدحسن نبوی را به عنوان زمین‌شناس پیشکسوت سال 87 انتخاب و معرفی کرد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، مهندس محمدحسن نبوی به عنوان زمین‌شناس پیشکسوت سال از سوی دوازدهمین همایش انجمن زمین‌شناسی ایران انتخاب شد.

وی ضمن تشکر از اعضای انجمن به منظور انتخاب ایشان،خواهان ارتباط بیشتر پیشکسوتان زمین‌شناسی و کارشناسان جدید شد و در ادامه به بیان خاطرات تلخ و شیرین خود در دوران خدمت خود به عنوان زمین‌شناس پرداخت.

یادآور می‌شود، مهندس محمدحسن نبوی در سال 1313 در شهر سمنان زاده شد و در رشته زمین‌شناسی به عنوان یکی از نخستین زمین‌شناسان مهندس در دانشگاه تهران به تحصیل مشغول شد و سپس وارد سازمان زمین‌شناسی کشور شد و در حال حاضر نیز جهت ساماندهی استانداردهای شش‌گانه  نقشه‌های سازمان زمین‌شناسی با مقیاس 1:250000 در حال همکاری است. وی در همان سال‌ها که در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور مشغول بود، به فعالیت در زمینه اکتشاف کانسارها با همراهی بخش خصوصی و همچنین بررسی‌های زمین‌شناسی و زمین‌شناسی مهندسی به ویژه راهها و سدها روی آورد و پس از بازنشستگی با چند تن از خبرگان سازه‌ای شرکت مهندسان مشاور آب نیرو را به‌وجود آورد و از سال 1369 تاکنون از گردانندگان این شرکت است.

 


نظر شما :