سیستمهای تلفنی ویژه معادن زیرزمینی

۲۹ آبان ۱۳۸۳ | ۱۲:۳۰ کد : ۱۸۸۲ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۲۶۳
در این سیستمها فایلهای صوتی و پیامها به صورت فایل wav ذخیره میشود و همگی از استانداردهای بین المللی لازم برخوردار است. یکی دیگر از فناوریهای مورد استفاده...
سیستمهای تلفنی به ویژه در معادن ذغالسنگ از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. اوستداک یکی از شرکتهای فناوری معدنی است که با بیش از 21 سال سابقه در تولید و ساخت تجهیزات مخابراتی و تلفنی موفق با تولید سیستمهای مخابراتی با دوام و مطمئن برای استفاده در معادن مختلف شده است. از سیستمهای جدیدی که این شرکت طراحی کرده ، سیستم کامپیوتری تلفنهای ضروری است که قابلیت نصب در سیستمهای قدیمی تلفن معدنی را هم دارد. این سیستم به گونه ای عمل می کند که پایگاه اصلی با استفاده از نمایشگرهای احساس به لمس و یا با استفاده از ماوس و کیبورد قابلیت کنترل دارد. تمامی سیستمهای این دستگاه تحت سیستم عامل ویندوز کار می کند و در صورتی که تعداد پایگاه ها از یکی بیشتر باشد با سیستم های شبکه ویندوز قابلیت اتصال به یکدیگر را دارند. در پایگاه اصلی تمامی پیامهای اورژانس ارسال شده از تلفنها ذخیره میشود و دلیل تماسها و تماس گیرنده در یک بانک اطلاعاتی ذخیره سازی میشود. در صورت قطع برق این دستگاه به صورت غیرخودکار اداره خواهد شد. همین طور مشابه این سیستم برای کنترل و اداره بی سیم های کوچک باتریی (BMA) که در سطح معدن فعالیت میکنند طراحی شده است. از طریق این سیستم ، کاربر میتواند فقط با یکی از پرسنل یا هر کسی که دستگاه بی سیم را در اختیار دارد به صورت گروهی ارتباط برقرار کند.
   در این سیستمها فایلهای صوتی و پیامها به صورت فایل wav ذخیره میشود و همگی از استانداردهای بین المللی لازم برخوردار است. یکی دیگر از فناوریهای مورد استفاده از معادن زیرمینی، سیستم تغذیه کننده رادیویی وی.اچ.اف است که با استفاده از ایستگاه مرکزی و ریپوتورهایی که در نقاط مختلف معدن نصب میشود و از استاندارد اکسیا برخوردار است، کار میکند. آمپلی فایرهای دو جهته که در ایستگاه مرکزی شارژ میشوند تا فاصله 500 متر از مرکز کار میکنند. ایستگاه مرکزی از این قابلیت برخوردار است که نصب بردهای اضافی بسته به احتیاجات مصرف کنندگان ، تا 12 کانال رادیویی را پشتیبانی کند. همین طور سیستم دیگری طراحی شده که در آن یک چراغ تعبیه شده بر روی کلاه به همراه یک سیستم فرستنده ، گیرنده یو.اچ.اف و وی.اچ.اف با هم در یکجا قرار گرفته اند و در عین حال وضع آن کمتر از 2 کیلوگرم است. این دستگاه قابلیت کار در شیفتهای 12 ساعت را دارد و در این مدت با کمبود باتری مواجه نمیشود. این سیستم که Radio cap lamps نام دارد در درون کلاه کاربر نصب شده و به همین خاطر از قدرت گیرندگی و فرستندگی بالاتری نسبت به مدلهای عادی برخوردار است. باتری مورد استفاده این سیستم ، باتریهای NI-MH است. ارتباط میان کاربر دستگاههای حفاری و پرسنل درون به جهت انجام هماهنگی میان آنها برای افزایش ایمنی و جلوگیری از اتفاقات غیرمترقبه از ضرورت ویژه ای برخوردار است و به همین منظور تلفن و سیستم پیجینگ طراحی شده است که این ارتباط را برقرار میکند. یک سرور پیجینگ مرکزی و چندین ایستگاه مختلف که به صورت دیجیتال به یکدیگر متصل شده اند تشکیل دهنده این فناوری هستند. این سیستم به راحتی قابل گسترش است و با نام تجاری NEMA 4X در بازارهای فناوری معدنی جهان ارائه شده است. برای این سیستم هدفونهای دو جهته برای استفاده در محیط های خطرناک و به جهتی راحتی کار تولید شده است.
  
پایگاه ملی داده های علوم زمین

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :