در پی سفر کارشناسان سازمان زمین‌شناسی کشور به چین اکتشافات معدنی رونق می‌گیرد

۳۰ آبان ۱۳۸۳ | ۱۲:۵۶ کد : ۱۸۸۶ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۱۷۵
طی سفر هیاتی متشکل از کارشناسان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور از چین، ضمن بازدید از معادن، مراکز مختلف صنعتی و معدنی این کشور و ....

طی سفر هیاتی متشکل از کارشناسان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور از چین، ضمن بازدید از معادن، مراکز مختلف صنعتی و معدنی این کشور و آشنایی با آخرین دانش فنی و دستاوردهای تجهیزاتی، تفاهم‌نامه‌هایی بین دو کشور به امضا رسید که بر افزایش روند همکاریهای دوجانبه در زمینه انجام پروژه‌های معدنی و اکتشافی تاکید دارد.
مهندس بهروز برنا مجری طرح اکتشاف سراسری کل کشور در گفت‌و گو با بخش خبری سازمان زمین‌شناسی در این باره گفت : امضاء این تفاهم‌نامه‌ها بستری مناسبی را در خصوص انتقال دانش فنی، تجربیات و تکنولوژی سخت‌افزاری و نرم‌افزاری از کشورهای دیگر فراهم می سازد که در شکوفایی صنعت معدن داخلی بسیار حائز اهمیت است.
وی افزود : اجرای مراحل علیاتی اکتشاف مقدماتی، تفضیلی و نیمه‌تفضیلی، استفاده از دانش فنی و تکنولوژی مدرن در زمینه استحصال  و فرآوری مواد مختلف معدنی، استفاده از تجربیات در زمینه ژئوفیزیک هوائی برای مناطق نفت خیز و زمین‌شناسی دریایی، خریدو فروش مواد معدنی و مواد کنسانتره و رشد صادرات و واردات، تبادلات فکری، بهره‌مندی از نحوه آموزش نیروی انسانی، توسعه و تجهیزات آزمایشگاهی، و چگو نگی ارائه نتایج تحقیقات همکاری مشارکت‌آمیز ایران و چین در اکتشاف مواد معدنی طلا، خاکهای نادر و فسفات از جمله مفادی است که در این تفاهم‌نامه به امضاءطرفین رسید.
برنا ادامه داد : طبق  مذاکرات انجام شده معین گردید تا تعدادی کارشناس  به منظور ادامه همکاری با ایران وارد شوند که در حال حاضر مراحل اجرایی حضور آنها و تشریفات اداری و اخذ گذرنامه در حال پی‌گیری است و انتظار می‌رود این گروه 4 نفره همکاری خود را تا یک ماه آینده آغاز کنند.
مجری طرح اکتشاف سراسری کل کشور، مشارکت ایران را در پروژه‌های بزرگ عملیاتی و اکتشافی با کمک کشورهای پیشرفته‌ای که به لحاظ تکنولوژی و دانش فنی از سطح خوبی در جهان برخوردارند بسیار امیدوار‌کننده بیان کرد و خاطرنشان کرد : ادامه همکاریهای فی‌مابین می‌تواند در شناسایی مناطق امید‌بخش معدنی و بکارگیری تمامی ظرفیت ذخائر غنی موجود در کشور بسیار مهم و ارزنده باشد.
 
 
 

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :