ارزیابی خارجی‌ها از سرمایه‌گذاری در معادن ایران مثبت است

۳۰ آبان ۱۳۸۳ | ۱۳:۲۱ کد : ۱۸۸۸ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۱۹۸
شرکت انگلیسی ریوتینوت اعلام کرد: سودآوری سرمایه‌گذاری در بخش معادن ایران، سبب شده تا شرکت‌های خارجی، علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در این بخش شوند.

شرکت انگلیسی ریوتینوت اعلام کرد: سودآوری سرمایه‌گذاری در بخش معادن ایران، سبب شده تا شرکت‌های خارجی، علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در این بخش شوند.
به گزارش خبرنگار ما، هم‌اینک 7 کشور صاحب نام در امور معادن، اقدام به سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف معدنی ایران کرده‌اند. بر اساس آمار منتشر شده، در سال گذشته انگلیس، هلند، ترکیه، سوئیس، ایتالیا، استرالیا و کانادا سرمایه‌گذاری در امور اکتشاف و استخراج و ... مواد معدنی در کشورمان کرده‌اند.
در این میان شرکت ریوتینتو، در نظر دارد در مجموع 225 میلیون دلار در طرح اکتشاف، بهره‌برداری و استخراج ذخایر طلای کردستان سرمایه‌گذاری کند.
سودآور بودن این نوع فعالیت‌ها، سبب شده که مدیر اکتشاف معدنی آن شرکت، از تجربه اخیر خود در اکتشاف طلا در ایران، به عنوان یکی از نمونه‌‌های موفق سرمایه‌گذاری خارجی یاد کند.
به گزارش پایگاه علوم داده‌های زمین، جان باتردام این سخنان را چهارشنبه در همایش یک روزه <شتاب رشد اقتصادی ایران> عنوان کرد.شرکت ریو تینتو فعالیتش را در بخش معادن ایران از سال 99 میلادی آغاز کرد و در سال 2000، قراردادی را برای اکتشاف طلا در معادن <ساری‌گونای> کردستان به امضا رساند.
باتردام یکی از مزیت‌های سرمایه‌‌گذاری در بخش معادن ایران برای شرکت‌های خارجی را برخورداری کشورمان از امکانات تکنولوژیک بالا و قابلیت‌های بازرگانی مناسب دانست.
وی گفت: امکانات تکنولوژیک و قابلیت‌های بازرگانی دو عامل مهم در انتخاب مکان‌های سرمایه‌گذاری در بخش معدن محسوب می‌شوند که ارزیابی ما از ایران در مورد این دو شاخص مثبت است.
او افزود: به لحاظ تکنیکی ایران کشوری بزرگ با قابلیت‌های معدنی فراوان و وجود تجربه طولانی در زمینه حفاری و اکتشاف است.
باتردام گفت: در زمینه قابلیت‌های بازرگانی نیز قانون جدید معادن ایران مصوب سال 1998 حداقل ضروریات حفاظتی را برای سرمایه‌گذاری خارجی فراهم کرده است
 
روزنامه دنیای اقتصاد
 

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :