پیام نوروزی وزیر صنایع و معادن خطاب به خانواده بزرگ صنعت و معدن کشور

۰۸ فروردین ۱۳۸۸ | ۰۷:۴۷ کد : ۱۸۹۰۹ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۹۶
مهندس علی اکبر محرابیان وزیر صنایع و معادن در آستانه حلول سال 1388 طی پیامی...

مهندس علی اکبر محرابیان وزیر صنایع و معادن در آستانه حلول سال 1388 طی پیامی به خانواده بزرگ صنعت و معدن کشور، از تلاش همه مدیران، دست اندرکاران و کارکنان و کارگران این بخش در کسب دستاوردهای ارزشمند طی سال 1387 قدردانی کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت صنایع و معادن؛مهندس علی اکبر محرابیان در این پیام آورده است: "بی گمان، توسعه و پیشرفت روزافزون میهن اسلامی در گرو توانمندی و استعداد مدیران تلاشگر و نوآور و و کارکنان و کارگران کوشا و دلسوز این مرزوبوم بویژه در بخش صنعت و معدن کشور است، مدیران و کارکنان صدیقی که در طول سال های اخیر لحظه ای از تلاش و کوشش دریغ ننمودند و کارنامه ارزشمندی را از خود در قالب خدمت رسانی و تلاش در دولت نهم به یادگار نهادند."
متن پیام وزیر صنایع و معادن کشور به شرح زیر است:


بسم الله الرحمن الرحیم


نفس باد صبا مشک فشان خواهد شد
عالم پیر دگر باره جوان خواهد شد


وسعت بیکران عنایات خداوند متعال در نوروز امسال با سی‌امین بهار پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی قرین گردید. انقلابی که همچون خورشیدی فروزان و جاوید بر سراه حرکت توفنده خود به سوی کمال، بسیاری از موانع تاریخی و غیرتاریخی نوزایی شگفت ایران اسلامی را زدود و احساس دلنشین استقلال را در کالبد جامعه دمید.
ظرف سالهای اخیر بخش صنعت ومعدن کشور به تبع سایر بخشهای اقتصادی، اجتماعی و سیاسی کشور، نقشی پیشتازانه در عرصه تولید و نوآوری داشته است. چنانکه نه تنها بخش مهمی از عقب ماندگی های تاریخی کشور حاصل از سده های طولانی حاکمیت استبداد و چیرگی استعمار را تا حدود بسیاری جبران کرد، بلکه تحولات ماهوی و ساختاری ژرفی را نیز در زمینه های تکنولوژیکی و مدیریتی و نوزائی فنی به ارمغان آورد.
ارتقاء جایگاه صنعت و معدن در رشد اقتصادی، افزایش سهم آن در تولید ناخالص داخلی، ایجاد فرصتهای شغلی، افزایش تولید کالاهای صنعتی و معدنی اعم از فولاد، سیمان، مس، آلومینیوم و دیگر مواد معدنی، اصلاح ساختار تولید، صدور خدمات فنی و مهندسی، حضور در بازارهای جهانی با عرضه محصولات ساخت داخل، ساخت کارخانه‌ های صنعتی در مناطق مختلف جهان، مشارکت دادن هر چه بیشتر تشکلهای صنعتی و معدنی بخش خصوصی در تصمیم سازیها و تصمیم گیریها، پی‌ریزی بخشی از اقتصاد کشور بر پایه فن آوری پیشرفته، خودکفایی و تقویت تولید کالاهای صنعتی راهبردی و توجه به تولید محصولات صادرات‌گرا، بهره‌ور و محرومیت‌زدا چنانکه در افق 1404 ترسیم شده است، بخشی از تلاشهای انجام شده در سالهای اخیر است.
بی گمان، توسعه و پیشرفت روزافزون میهن اسلامی در گرو توانمندی و استعداد مدیران تلاشگر و نوآور و و کارکنان و کارگران کوشا و دلسوز این مرزوبوم بویژه در بخش صنعت و معدن کشور است، مدیران و کارکنان صدیقی که در طول سال های اخیر لحظه ای از تلاش و کوشش دریغ ننمودند و کارنامه ارزشمندی را از خود در قالب خدمت رسانی و تلاش در دولت نهم به یادگار نهادند.
این دستاوردهای سترگ و تاریخی میسر نمی شد مگر در سایه همت و تلاش همه شما همکاران عزیز در بخش ستادی و نیز تلاشگران و فعالان دلسوز و مدبر در بخش ستادی و مجموعه های وابسته و شرکت های تولیدی که با خلاقیت، دانش و هنر خود تصویری دیگر از توانمندیهای این بخش خلق نمودید.
از این همکاری و تلاش صمیمانه تشکر و قدردانی می نمایم. امید است به فضل الهی، سال آتی سالی باعزت و سرافرازی برای کشورمان ، شما همکار گرامی و خانواده محترم باشد.
از خداوند متعال توفیق همه همکاران محترم را در راه خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در سایه توجهات حضرت ولیعصر (عج) و پپروی از فرامین مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مسئلت می نمایم.


علی اکبر محرابیان
وزیر صنایع و معادن


نظر شما :