همکاری ایران و چین در عملیات کانه‌آرایی و فرآوری پتاس در هرمزگان

۲۲ فروردین ۱۳۸۸ | ۰۶:۵۶ کد : ۱۸۹۵۲ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۹۱
عملیات کانه‌آرایی و فرآوری ذخایر پتاس در مقیاس نیمه‌صنعتی در استان هرمزگان...

عملیات کانه‌آرایی و فرآوری ذخایر پتاس در مقیاس نیمه‌صنعتی در استان هرمزگان با همکاری سازمان‌های زمین‌شناسی ایران و چین انجام می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، مهندس ناصرعابدیان معاون اکتشاف این سازمان، از انجام عملیات کانه‌آرایی و فرآوری ذخایر پتاس در استان هرمزگان با همکاری سازمان‌های زمین‌شناسی ایران و چین خبر داد و گفت:در چارچوب عملیات اکتشافی بر روی ذخایر پتاس گری‌شیخ در استان هرمزگان، پروژه‌ای به منظور کانه‌آرایی و فرآوری پتاس تعریف و کار اجرایی آن به سازمان زمین‌شناسی ایالت جیان سینگ‌ چین واگذار شد.

وی افزود: کارشناسان سازمان زمین‌شناسی ایالت جیان‌سینگ چین کار کانه‌آرایی و فرآوری پتاس را در مقیاس آزمایشگاهی با موفقیت به انجام رساندند که نتیجه این آزمایش‌ها در مقیاس نیمه‌صنعتی در واحد کانه‌آرایی و فرآوری سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی ایران دنبال خواهد شد.

عابدیان همچنین از برگزاری دوره‌های آموزشی برای کارشناسان واحد کانه‌آرایی و فرآوری سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور خبر داد و یادآور شد: در این عملیات ضمن انجام کار، دوره‌های آموزشی نیز برای کارشناسان جوان واحد کانه‌آرایی و فرآوری سازمان زمینشناسی و اکتشافات‌معدنی ایران برگزار می‌شود و انتقال فن‌آوری نیز در این زمینه انجام خواهد شد.

معاون اکتشاف سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور گفت: پس از اتمام عملیات کانه‌آرایی و فرآوری پتاس در مقیاس نیمه‌صنعتی، ادامه این اقدامات در مقیاس صنعتی انجام و فرمولاسیون لازم برای استحصال پتاس در مقیاس صنعتی مشخص خواهد شد.

وی در پایان تصریح کرد: معدن پتاس گری‌شیخ در استان هرمزگان یکی از ذخایر مهم پتاس سنگی در ایران است که عملیات اکتشافی آن هم چنان ادامه دارد.


نظر شما :