ایران و سنگال تفاهم نامه همکاری های صنعتی، معدنی و زمین شناسی امضاء کردند

۲۹ فروردین ۱۳۸۸ | ۰۴:۲۹ کد : ۱۸۹۸۸ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۲۰۴
در پایان مذاکرات وزیران صنایع و معادن جمهوری اسلامی ایران و سنگال، دو یادداشت...

در پایان مذاکرات وزیران صنایع و معادن جمهوری اسلامی ایران و سنگال، دو یادداشت تفاهم در زمینه همکاری های صنعتی، معدنی و زمین شناسی و گسترش روابط دوجانبه صنعتی و اقتصادی بین دو کشور امضا شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت صنایع و معادن، این یادداشت تفاهم ها سه شنبه شب پس از انجام آخرین دور مذاکرات هیات های دو طرف ، توسط آقایان مهندس علی اکبر محرابیان و "عثمان انگوم" و مسئولان سازمان های زمین شناسی دو کشور به امضا رسید.
بر اساس این یادداشت ها، جمهوری اسلامی ایران در زمینه تولید انواع خودرو دیزلی، اکتشاف و بهره برداری از معادن، ساخت و صادرات واگن و ماشین آلات، ساخت پالایشگاه و خدمات فناوری و قطعات الکترونیکی با سنگال همکاری خواهد کرد.
وزیر صنایع و معادن ایران در آخرین دور مذکرات با هیات سنگالی، با اشاره به مشترکات سیاسی، فرهنگی بین دو کشور مسلمان ایران و سنگال، اراده مسئولان عالیرتبه دو کشور را بر گسترش و تعمیق این همکاریها دانست.
وی با اشاره به نقش رئیس جمهوری سنگال در کمک به حل بحران غزه گفت: سیاست راهبردی جمهوری اسلامی ایران گسترش همه جانبه همکاریهای دو و چند جانبه با کشورهای مسلمان بخصوص سنگال به عنوان دروازه  ورود به غرب آفریقاست.
مهندس محرابیان گفت: جمهوری سنگال می تواند به عنوان بهترین شریک برای گسترش مناسبات ایران با آفریقا باشد.
همچنین در این دیدار،"عثمان انگوم" وزیر صنایع و معادن، شرکتهای کوچک و متوسط سنگال گفت: رئیس جمهوری و مسولان عالی رتبه این کشور به رهبر جمهوری اسلامی و رئیس جمهوری اسلامی ایران علاقه ویژه ای دارند.
وی افتتاح کارخانه خودروسازی ایران خودرو را در سنگال، عامل گسترش همکاری های اقتصادی و صنعتی بین دو کشور دانست و خواستار همکاری و مشارکت بیشتر ایران در توسعه صنعتی و اقتصادی این کشور شد.
وزیر صنایع و معادن سنگال در ادامه با اشاره به بازدید خود از اتاق بازگانی، ایران خودرو و سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی ایران، انتقال دانش فنی ایران به سنگال را خواستار شد.
وزیر سنگالی که بامداد دوشنبه در راس هیاتی به ایران سفر کرده بود، پس از امضای یادداشت تفاهم با همتای ایرانی خود، بامداد چهارشنبه تهران را ترک کرد.


نظر شما :