کاهش تولید آلومینیوم و سنگ‌آهن ریوتینتو

۳۰ فروردین ۱۳۸۸ | ۰۴:۴۸ کد : ۱۸۹۹۶ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۳۳۱
بزرگترین تولیدکننده مس در قاره آفریقا ذخایر بیشتری از این فلز استراتژیک را در شمال...

بزرگترین تولیدکننده مس در قاره آفریقا ذخایر بیشتری از این فلز استراتژیک را در شمال این کشور کشف کرده است. زامبیا از کلیه شرکت‌های خارجی فعال در زمینه معدن‌کاری دعوت کرده است تا برای انجام کارهای اکتشافی و استخراجی در منابع مس این کشور سرمایه‌گذاری کنند. وزارت معادن و توسعه معدن‌کاری زامبیا در اطلاعیه‌ای اعلام کرده است که ذخایر عظیمی از مس و منگنز در استان لوآپولا این کشور کشف شده است که این ذخایر در مرز با کشور جمهوری دموکراتیک کنگو واقع شده‌اند. دولت زامبیا تاکنون برای تعدادی از ذخایر منگنز کشف شده در این منطقه پروانه بهره‌برداری صادر کرده است. آژانس بین‌المللی همکاری ژاپن در زمینه نقشه‌برداری از ذخایر معدنی زامبیا با مسوولان این کشور آفریقایی همکاری جدی داشته است.معدن‌کاری مس زندگی اغلب جمعیت کشور آفریقایی زامبیا را به خود وابسته کرده است.

هند و چین همکاری فولادی می‌کنند

سومین فولادساز بزرگ ژاپن به دنبال توسعه فعالیت‌هایش به ویژه در کشور هند است. روزنامه نیکی گزارش داد که شرکت فولادسازی سومیتومو ژاپن با وجود شرایط بحران مالی جهانی قصد دارد مشارکتی را با شرکت فولادسازی بوشان تشکیل دهد. با این وجود شرکت سومیتومو هنوز جزییات تصمیم خود را منتشر نکرده است. گفته می‌شود که قرار است این دو شرکت به صورت مشارکتی کارخانه‌ای را با سرمایه‌گذاری 1.8 میلیارد دلاری در ایالت بنگال غربی هند احداث کنند. به گزارش بلومبرگ، بحران مالی جهانی باعث کاهش تولید بسیاری از تولیدکنندگان عمده فولاد در جهان شده است؛ به طوری که در دو ماهه نخست سال جاری به غیر از دو کشور یعنی چین و ایران بقیه تولیدکنندگان بزرگ و از جمله هند دچار کاهش تولید فولاد شدند.

کاهش تولید آلومینیوم و سنگ‌آهن ریوتینتو

تولید آلومینیوم غول معدن‌کاری جهان در سه ماهه نخست سال جاری میلادی با افت 6 درصدی مواجه شد. بر اساس گزارش‌های منتشر شده تولید سنگ‌آهن شرکت معدن‌کاری ریوتینتو نیز در سه ماهه نخست سال جاری با کاهش 15 درصدی مواجه شده است. مسوولان ریوتینتو به هم خوردن عرضه و تقاضای مواد معدنی در بازار جهانی را دلیل اصلی کاهش تولید این شرکت اعلام کرده‌اند. در همین حال تولید مس ریوتینتو در مدت زمان یادشده حدود 33 درصد افزایش را نشان داده است. ریوتینتو امیدوار است که در شش ماهه دوم سال جاری میلادی با افزایش تقاضا از سوی چین تولید سنگ‌آهن این شرکت نیز بهبود یابد. به گزارش رویترز، همچنین پیش‌بینی شده است که با افزایش تقاضا از سوی چین قیمت مس در سال جاری حدود 50 درصد افزایش یابد.ایسنا


نظر شما :