افتتاح 3 طرح بزرگ زمین‌شناسی و معدنی در سازمان زمین‌شناسی واکتشافات معدنی کشور

۰۷ اردیبهشت ۱۳۸۸ | ۱۱:۵۱ کد : ۱۹۰۴۳ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۳۴۲
3 طرح بزرگ سازمان زمین‌شناسی واکتشافات معدنی کشوردرقالب پروژه‌های...

3 طرح بزرگ سازمان زمین‌شناسی واکتشافات معدنی کشوردرقالب پروژه‌های ملی وبین‌المللی   سه‌شنبه هشتم اردیبهشت‌ماه  از سوی  وزیر صنایع ومعادن افتتاح خواهد شد.

به‌گزارش روابط عمومی سازمان زمین‌شناسی واکتشافات معدنی کشور این طرح‌ها که در سطح ملی و بین‌المللی دارای اهمیت ویژه‌ای بوده شامل افتتاح دفتر خاورمیانه ایی کمیسیون بین المللی نقشه های زمین شناسی دنیا افتتاح سامانه کاداستر اکتشافی و معدنی کشور افتتاح سامانه فراگیر مدیریت اطلاعات مکانی (GDMS) است.

بنا به این گزارش افتتاح دفتر CGMW در ایران و درمحل سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی ایران کمک شایان توجهی به متمرکز کردن و نهایی کردن فعالیتهای زمین‌شناسی و یافتن اطلاعات جامع و کامل از وضعیت زمین‌شناسی و تکتونیکی ، متالوژنی، لرزه شناسی و ... خاورمیانه خواهدکرد.

این گزارش درخصوص اهمیت یکی دیگر از طرح‌های مورد افتتاح می‌افزاید: سامانه کاداستر اکتشافی و معدنی با امکان ارائه گزارش‌های مدیریتی مانند آمار به روز و دقیق از فعالیت‌های اکتشافی و معدنی در کشور ، اطلاع رسانی از میزان ذخلیر موجود کشور و همچنین ارائه میزان سرمایه گذاری در بخش معدن ، ایجاد امنیت لازم برای اسناد حقوقی موجود ، رضایت برای متقاضیان و مدیریت متمرکز بر اطلاعات و دستگاه‌های اجرایی دولتی و خصوصی در بخش معدن زمینه ساز تصمیم گیری های مناسب و شکوفایی و توسعه اقتصادی کشور خواهد گردید.

شایان ذکر است،  پروژه ملی سامانه فراگیر مدیریت اطلاعات مکانی((GDMS یکی دیگر از طرح‌های مذکوربوده که امکان ذخیره‌سازی اطلاعات مربوط به بررسی‌های زمین‌شناسی واکتشافی که تاکنون در سازمان زمین‌‌شناسی واکتشافات معدنی کشور تهیه شده را به‌وجود آورده است.  این سامانه توانایی نگهداری  اطلاعات را درتمامی مناطق کشورداشته که درصورت بروز هرگونه حوادث غیرمترقبه، امکان دسترسی به‌آن وجودخواهدداشت.

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :