مدل‌سازی و اکتشاف ذخایر جدید طلا در پهنه سنندج- سیرجان انجام می‌شود

۰۴ خرداد ۱۳۸۸ | ۰۶:۵۴ کد : ۱۹۱۸۲ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۹۲
مدل‌سازی و اکتشاف ذخایر جدید طلا در پهنه سنندج- سیرجان از سوی مدیریت...

 مدل‌سازی و اکتشاف ذخایر جدید طلا در پهنه سنندج- سیرجان از سوی مدیریت ژئومتیکس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور انجام می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، وحید فتوتی مدیر ژئومتیکس این سازمان، در تشریح برنامه‌های آتی این مدیریت با  بیان این مطلب گفت: از سال 1994 تا 2005 میلادی کشورهایی همچون آمریکا، کانادا، استرالیا، برخی کشورهای اروپایی و آسیایی با اجرای طرح‌های مشابه اقدام به اکتشاف کانسارهای کشف نشده بر اساس تیپ‌های کانی‌زایی کرده‌اند که نتیجه آن دسترسی به ذخایر جدید فراوانی بوده است که کشور ما نیز در این رابطه عمل خواهد کرد.

وی افزود: همچنین بررسی‌های دورسنجی شامل داده‌های رادار، اسپات و استر به میزان 50 هزار کیلومتر مربع برنامه از یگر برنامه های این سازمان است.

فتوتی ادامه داد: تفسیر داده‌های فراطیفی برداشت به میزان 17 هزار کیلومتر مربع و استانداردسازی و ورود اطلاعات‌ مکانی به وسعت نیمی از پهنه کشور به تفکیک استانی در سیستم فراگیر مدیریت اطلاعات مکانی جزو دیگر برنامه‌های مدیریت ژئومتیکس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی است که در آینده نزدیک عملیاتی خواهد شد.

 مدیر ژئومتیکس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی با اشاره به اینکه برداشت داده‌های ژئوفیزیک هوایی به میزان 100 هزار کیلومتر خطی در استان‌های فارس، خراسان‌رضوی و یزد نیز از برنامه‌های این مدیریت است، تصریح کرد: در این مورد تفاهم‌نامه‌ای به میزان دو میلیون کیلومتر خطی منعقد شده که در صورت انجام حمایت‌های لازم قابل اجرا است.


نظر شما :