ظرفیت‌سنجی معادن ایلام در راستای تحقق مصوبات هیات دولت آغاز شد

۱۰ خرداد ۱۳۸۸ | ۰۴:۴۶ کد : ۱۹۲۱۳ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۹۵
مدیر امور اکتشاف سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور از آغاز عملیات...

مدیر امور اکتشاف سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور از آغاز عملیات اکتشاف به‌منظور ظرفیت‌سنجی معادن استان ایلام در راستای تحقق مصوبات هیات دولت خبر داد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، مهندس بهروز برنا_مدیر امور اکتشاف_ این سازمان گفت: استان ایلام از نظر کانی‌های غیرفلزی و مواد‌معدنی از جمله مواد ساختمانی دارای شرایط مطلوبی است که بر همین اساس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، عملیات اکتشاف به‌منظور ظرفیت‌سنجی معادن استان ایلام را در راستای تحقق مصوبات هیات دولت آغاز کرده است.

وی با بیان این‌که ایلام دارای 400 هزار تن ذخیره بیتومین بوده و 9 معدن نیز در استان فعال است، یادآور شد: این منطقه از کشور دارای بیشترین میزان ذخیره بیتومین برای تولید قیراست که می‌توان با استفاده بهینه از این مزیت علاوه بر تامین بازار داخلی، برای جوانان جویای کار نیز اشتغال ایجاد کرد.

مدیر امور اکتشاف سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور در ادامه گفت: ایران بر روی کمربند شناخته شده معادن مس، طلا، سرب، روی و آهن قرار دارد و هم‌اینک حداقل در 10 نوع ماده‌معدنی دارای رتبه نخست جهانی هستیم.

برنا با اشاره به این‌که ایران از غنی‌ترین معادن در جهان برخوردار است، افزود: سازمان زمین‌شناسی و اکتشاف‌معدنی کشور مصمم است تا با اکتشاف و نمونه‌برداری از معادن غنی کشور، زمینه لازم را برای استفاده بهینه از این مزیت‌ها فراهم کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به این‌که استفاده از جدیدترین روش‌ها و فناوری‌های روز در بخش معدن نیازمند داشتن لایه‌های اطلاعاتی است، سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور برنامه‌های مناسبی را در این زمینه در دستور کار خود قرار داده است.


نظر شما :