وزیر صنایع ومعادن بر اصلاح قانون معادن کشور تاکید کرد

۱۳ تیر ۱۳۸۸ | ۱۵:۳۷ کد : ۱۹۳۳۹ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۵۵۱
علی‌اکبر محرابیان وزیرصنایع ومعادن در مراسم بزرگداشت روز صنعت و معدن بر اصلاح قانون معادن...

علی‌اکبر محرابیان وزیر صنایع و معادن در مراسم بزرگداشت روز صنعت و معدن بر اصلاح قانون معادن تاکید و اعلام کرد، تهیه اصلاحیه در دستور کار دولت قرار دارد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، مهندس علی‌اکبر محرابیان وزیر صنایع و معادن کشورمان صبح امروز در مراسم افتتاحیه بزرگداشت روز صنعت و معدن با تقدیر از تلاشگران عرصه صنعت و معدن کشور افزود: درحالیکه بحران اقتصادی و آمار واحدهای صنعتی ورشکسته و یا تعطیل شده درجهان رو به ‌افزایش است، شاخص‌های بخش صنعت و معدن کشور  رو به‌ بهبود پیش می‌رود.

وی خاطرنشان کرد: البته درحوزه صنعت و معدن با مدیریت هوشمندانه ضایعات به ‌وجود آمده از این بحران که درطول80سال گذشته بی‌سابقه بوده‌ به‌حداقل خود کاهش پیدا کرده‌ است.

محرابیان هم‌چنین از تصمیم دولت برای تدوین قانون جامع صنعت با مشارکت بخش خصوصی و صنعتگران کشور جهت ایجاد زمینه لازم در ارتقاء صنعتی و تبدیل ایران به کشوری صنعتی خبرداد و گفت: با سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در بخش صنعت و تولید، زیرساخت‌های ایجاد شده و همچنین ظرفیت‌های موجود در سال‌های اخیر، تامین بخش عمده‌ای از سخت‌افزاری را پشت سر گذاشته‌ایم ولی آنچه که امروز پیش‌روی ماست و در تنظیم برنامه پنجم باید به ‌آن توجه ویژه‌ شود، اصل بهر‌ه‌وری ‌است.

وزیر صنایع و معادن با اشاره به اینکه اصل بهره‌وری در برنامه پنجم باید به دقت مورد توجه قرار گیرد، گفت: در حوزه بهره‌وری پنج اصل شامل تعیین استانداردها در شاخص‌های تولید، اصلاح برخی فرآیندها و قوانین و مقررات، ساماندهی مجدد استفاده از منابع مالی و انسانی، استفاده از تمام توانمندی های کشور و توزیع سود بر مبنای شایسته سالاری  باید مدنظر قرار گیرد.

وی افزود: مهمترین درخواست صنعتگران این است که اگر سهمی برای افزایش تسهیلات بخش صنعت و معدن درنظر گرفته می‌شود، نباید این تسهیلات به نام صنعت و تولید وارد بخش‌های دیگر شود و باید نظارت صحیحی وجود داشته باشد تا این تسهیلات در بخش صنعت و معدن قرار گیرد.


نظر شما :