تخمین استحصال ‌5/2 تا ‌3 تن طلای خالص در محدوده‌های اکتشافی سیستان ‌و بلوچستان

۰۳ آبان ۱۳۸۸ | ۰۶:۰۵ کد : ۱۹۶۱۳ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۸۱۱
استاندار سیستان و بلوچستان استحصال ‌5/2 تا ‌3 تن طلای خالص در محدوده‌های....

استاندار سیستان و بلوچستان استحصال ‌5/2 تا ‌3 تن طلای خالص  در محدوده‌های اکتشافی سیستان ‌و بلوچستان را تخمین زد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، مهندس علی‌محمد آزاد، استاندار سیستان و بلوچستان، در جلسه بررسی فعالیت‌های سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور که با حضور معاون این سازمان در محل استانداری سیستان و بلوچستان برگزار شد، گفت: استحصال ‌٥/٢ تا ‌٣ تن طلای خالص در محدوده‌های اکتشافی استان سیستان و بلوچستان تخمین زده شده است.

وی با بیان این‌که علاوه بر محدوده‌های اکتشافی طلا در چانعلی، نخیله و سیاه‌جنگل، بررسی‌هایی در معدن طلای بزمان نیز انجام شده که نشان‌دهنده‌ ذخیره اقتصادی طلا در این منطقه است، یادآور شد: تهیه نقشه‌های عمومی زمین‌شناسی از جمله فعالیت‌های بارز سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در این استان است که منجر به شناسایی ‌٣٧ محدوده امیدبخش معدنی شده است.

استاندار سیستان و بلوچستان، ‌٥٢ معدن دارای پروانه بهره‌برداری و ‌٣٨ محدوده معدنی با صدور مجوز برداشت در این استان را، ارزشمند توصیف کرد و افزود: معادنی همچون آنتیموآن، مس، منگنز، کرومیت و سنگ‌های تزیینی دیگر از جمله قابلیت‌های معدنی شناخته شده استان است که علاقه‌مندان می توانند با بهره‌گیری از تسهیلات لازم، به توسعه اقتصاد و اشتغال در منطقه کمک کنند.

وی با قدردانی از فعالیت‌های انجام شده از سوی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، بر لزوم تقویت امکانات و تسریع در امور بهره‌برداری از منابع خدادادی و بکر سیستان و بلوچستان تأکید کرد.

گفتنی‌ست به تازگی عملیات تهیه نقشه‌های هزارم محدوده‌های امیدبخش معدنی سیستان و بلوچستان از سوی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور آغاز شده است.

کلید واژه ها: سیستان و بلوچستان


نظر شما :