20سایت برگزیده با هدف تأسیس ژئوپارک معرفی می‌شوند

۱۲ آبان ۱۳۸۸ | ۰۶:۱۴ کد : ۱۹۶۲۸ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۲۰۷
مجری طرح ژئوتوریسم (گردشگری زمین‌شناختی) سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌...

مجری طرح ژئوتوریسم (گردشگری زمین‌شناختی) سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور از معرفی 20 سایت برگزیده برای تأسیس ژئوپارک در کشور تا آذرماه خبر داد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، علیرضا امری‌کاظمی مجری طرح ژئوتوریسم (گردشگری زمین‌شناختی) سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور با بیان این‌که در ایران فقط یک ژئوپارک به ثبت رسیده، گفت: سازمان زمین‌شناسی با همکاری پایگاه ملی داده‌های علوم زمین، مطالعاتی را انجام داده و به شناسایی سایت‌های زمین‌شناختی گردشگری کشور پرداخته است.

وی افزود: در کتاب ژئوتوریسم شاخص‌ترین پدیده‌های زمین‌شناختی با ویژگی‌های برتر معرفی می‌‌شوند تا نسبت به تأسیس ژئوپارک در آن‌ها اقدام شود.

امری‌کاظمی درباره‌ ثبت ژئوپارک‌ها، گفت: هر استان باید با حمایت علمی سازمان زمین‌شناسی و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نسبت به ثبت این‌گونه جاذبه‌های گردشگری طبیعی اقدام کند.

مجری طرح ژئوتوریسم با بیان این‌که کتاب پدیده‌های زمین‌شناسی با عنوان «اطلس توانمندی‌های ژئوپارک و ژئوتوریسم ایران» آماده شده و در چاپخانه، منتظر تأمین اعتبار و بودجه برای انتشار است، یادآور شد: هدف از تأسیس ژئوپارک‌ها، ایجاد مناطق گردشگری طبیعی با محوریت پدیده‌های زمین‌شناختی همراه پدیده‌های طبیعی، تاریخی و فرهنگی است.


نظر شما :