اعطای گواهی کشف به ذخیره 284هزار تنی پتاس در هرمزگان

۱۹ آبان ۱۳۸۸ | ۰۴:۵۸ کد : ۱۹۶۴۴ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۵۷۳
ذخیره 284 هزار تنی پتاس در منطقه گری شیخ استان هرمزگان، با عیار 12درصد....

ذخیره 284 هزار تنی پتاس در منطقه گری شیخ استان هرمزگان، با عیار 12درصد، از سوی سازمان زمین‌‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور گواهی کشف دریافت کرد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، مهندس بهروز برنا، مدیر امور اکتشاف این  سازمان، از اعطای گواهی کشف برای ذخیره 284هزار تنی پتاس در منطقه گری‌شیخ استان هرمزگان خبر داد و گفت: سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور عملیات اکتشاف پتاس را از سال‌ها پیش در گنبدهای نمکی جنوب هرمزگان آغاز کرد که منجر به کشف ذخیره منطقه گری‌شیخ شد.

وی با بیان اینکه طی این عملیات اکتشافی، سه محدوده گری شیخ، پهل و پهل غربی به عنوان محدوده‌های دارای پتانسیل شناسایی شد، خاطرنشان کرد: در این منطقه گنبدی که شامل سه محدوده جداگانه است حدود سه میلیون تن ذخیره پتاس وجود دارد و در سه محدوده، عملیات اکتشافات سطحی و عمقی به اتمام رسیده و محدوده گری‌شیخ با ذخیره 284 هزار تن و با عیار 12 درصد پتاس به گواهی کشف رسید.

برنا با بیان این‌که در دیگر مناطق کشور نیز عملیات اکتشاف پتاس در دست انجام است، تصریح کرد: در منطقه چابهار نیز مراحل استحصال پتاس، منیزیم و لیتیوم از شورابه‌های دریایی در حال انجام است که تا شش ماه آینده نتایج این اقدامات ارائه خواهد شد.

مدیر امور اکتشاف سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور تصریح کرد: پتاس از جمله مواد معدنی است که کاربرد وسیعی در کشاورزی و تولید انواع کودهای شیمیایی دارد.

کلید واژه ها: هرمزگان


نظر شما :