ایران و تاجیکستان یادداشت‌تفاهم همکاری زمین‌شناسی و اکتشافی امضا کردند

۲۰ دی ۱۳۸۸ | ۰۵:۳۰ کد : ۱۹۷۷۱ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۲۱۷
به منظور توسعه و تعمیق روابط در بخش زمین‌شناسی و اکتشافات مواد معدنی...

به منظور توسعه و تعمیق روابط در بخش زمین‌شناسی و اکتشافات مواد معدنی، جمهوری اسلامی ایران و جمهوری تاجیکستان یادداشت تفاهم همکاری امضا کردند.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، سازمان‌های زمین‌شناسی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری تاجیکستان به منظور توسعه و تعمیق روابط خود در بخش زمین‌شناسی و اکتشافات مواد معدنی، یادداشت تفاهم همکاری امضا کردند.

بر اساس این گزارش؛ در این یادداشت تفاهم که چندی پیش در دوشنبه پایتخت تاجیکستان به امضای رؤسای جمهور دو کشور رسیده است، دو طرف در زمینه همکاری علمی و فنی در بخش پژوهش‌های زمین‌شناسی و اکتشاف به توافق رسیدند.

ایجاد زیربنای تبادل اطلاعات علمی و فنی طرف‌ها به منظور آغاز فعالیت‌های مشترک در بخش پژوهش‌های زمین‌شناسی مهندسی و زیست‌محیطی، مخاطرات زمین، هیدروژئولوژی، روش‌های اکتشافی نوین شامل ژئوفیزیک هوایی و بررسی‌های ماهواره‌ای، زمین‌شناسی اقتصادی، انجام پروژه‌های اکتشافی، پروهش‌های آزمایشگاهی و فرآوری موادمعدنی، ژئوفیزیک زمینی، ژئوشیمی، مدلسازیGIS و ایجاد بخش‌های ژئومتیکس و فن‌آوری اطلاعات به عنوان اهداف موردنظر ایران و تاجیکستان از امضای تفاهم‌نامه مذکور یاد شده است.

این گزارش می افزاید؛ تبادل کارشناسان و دانشمندان، تبادل اطلاعات زمین‌شناسی و فنی، برگزاری کنفرانس‌ها و سمینارهای مشترک، همکاری در بخش پژوهش‌های آزمایشگاهی و فنی، تحقیق برای حفر گمانه‌های اکتشافی، تجزیه و تحلیل اطلاعات زمین‌شناسی و اکتشافی، مطالعه درباره تارخچه زمین‌شناسی، دیرینه‌شناسی و ژئوکورنولوژی، ذخائر معدنی و توپوگرافی بخش‌های اجرایی یادداشت تفاهم همکاری دوطرف است.


نظر شما :