دستاوردهای ایران در بخش زمین‌شناسی و اکتشاف معادن قابل تقدیر است

۰۶ بهمن ۱۳۸۸ | ۰۵:۵۱ کد : ۱۹۷۹۳ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۷۹
مطالعات و دستاوردهای کارشناسان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی...

مطالعات و دستاوردهای کارشناسان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی ایران در بخش علوم‌زمین قابل تقدیر است.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، Sidi Ould Tah وزیر اقتصاد جمهوری موریتانی در بازدید از مرکز پژوهش‌های کاربردی علوم‌زمین، ضمن ابراز خرسندی از فعالیت‌های علمی و تحقیقاتی جاری در این مجموعه گفت: مطالعات زمین‌شناسی و اکتشافی موجود در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی، نشان‌دهنده تخصص بالای زمین‌شناسان ایرانی در این بخش‌هاست که این دستاوردها قابل تقدیر است.

وی افزود: فناوری‌ها موجود علاوه بر اثبات قابلیت کارشناسان این مجموعه در امر مطالعات زمین‌شناسی و اکتشافی، نشان از توانمندی ایران در بخش ابزار و دانش علوم‌زمین دارد.

وزیر اقتصاد موریتانی با ابراز خرسندی از دستیابی جمهوری اسلامی ایران به توانمندی بالا در بخش علوم‌زمین، یادآور شد: فعالیت‌های علمی و تحقیقاتی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی ایران در سطح منطقه بسیار برجسته و قابل توجه است و موریتانی امیدوار است از این دستاوردهای ارزشمند بهره‌مند شود.

وی تجربیات ایران در بخش زمین‌شناسی و اکتشافی را به‌عنوان علوم مورد نیاز کشور متبوع خود برای دستیابی به توسعه پایدار یاد کرد و گفت: موریتانی معادن زیادی دارد که نیاز به اکتشافات گسترده دارند که بر همین اساس امیدواریم همکاران ما در جمهوری اسلامی ایران در بخش تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی و مطالعات اکتشافی ما را یاری کنند.


نظر شما :