معادن و صنایع معدنی جز مناسب ترین زمینه های همکاری دی8 است

۰۹ اسفند ۱۳۸۸ | ۰۴:۱۳ کد : ۱۹۸۵۶ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۵۵۵
نایب رئیس خانه معدن ایران اعلام کرد: معدن و صنایع معدنی از جمله مناسب ترین....

محمد رضا بهرامن، برگزاری این اجلاس را بهترین فرصت برای شناساندن توانمندی های کشورمان دانست و گفت: باید از کارگروه های تخصصی اجلاس برای معرفی مزیت های کشور استفاده کنیم.
وی اظهار داشت: بررسی وضع کشورهای دی 8 نشان می دهد این کشورها سالانه میلیاردها دلار واردات دارند، اما سهم ایران برای صادرات کالا به این کشورها ناچیز است و باید به طور چشمگیری افزایش یابد.
بهرامن افزود: ‌ما باید بازار کشورهای دی 8 را به طور کامل شناسایی و با بررسی نیازهای آنها و توانمندی های ایران، امکان صدور کالاهای مورد نیاز آنها را فراهم کنیم.
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران ادامه داد: ایران از توانمندی های بسیار بالایی در صنعت سیمان، صنایع نساجی، پتروشیمی، صنایع غذایی و همچنین تولیدات صنایع معدنی مانند کاشی، سرامیک، گچ، شیشه، زغالسنگ، سنگ های تزئینی، سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی برخوردار است و می تواند به طور کامل نیاز کشورهای دی 8 را تامین کند.
بهرامن تصریح کرد: ایران باید در زمان برگزاری اجلاس، تمام مزیت های خود را به صورت دقیق تعریف و به اعضای دی 8 معرفی کند زیرا که با وجود بازار 900 میلیون نفری کشورهای دی 8 ما می توانیم صادرات کشور را افزایش دهیم.
وی همچنین تسهیل قوانین و مقررات به ویژه روادید بین کشورهای عضو را از دیگر موارد ضروری دانست و اضافه کرد: با رفع موانع روادید، کشورهای دی 8 می توانند به راحتی کالاهای یکدیگر را به هم صادر کنند.
بهرامن با اشاره به مشترکات فرهنگی کشورهای دی 8 بر لزوم شناخت کامل فرهنگ های یکدیگر تاکید کرد و گفت: صنعت گردشگری یکی از راه های موفق در توسعه همکاری های فرهنگی و اقتصادی است و می تواند نقش مهمی در افزایش مبادلات تجاری داشته باشد.


نظر شما :