کنگره بین‌المللی زمین‌شناسی کاربردی آغاز به کار کرد

۰۶ اردیبهشت ۱۳۸۹ | ۱۰:۳۷ کد : ۱۹۹۴۱ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۷۹
با هدف تبادل‌نظر درباره دستاوردهای جدید علمی و کاربردی در ارتباط با علوم‌زمین....

با هدف تبادل‌نظر درباره دستاوردهای جدید علمی و کاربردی در ارتباط با علوم‌زمین و گرایش‌های وابسته کنگره بین‌المللی زمین‌شناسی کاربردی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد آغاز به‌کار کرد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، کنگره بین‌المللی زمین‌شناسی کاربردی صبح امروز با حضور دکتر محمدزاده معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان حفاظت از محیط‌زیست، دکتر طاهری معاون برنامه‌ریزی، توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان زمین‌شناسی کشور، دکتر عاشوری رییس دانشگاه فردوسی مشهد، دکتر میری مدیرکل محیط‌زیست و دکتر تقوایی مدیر کل منابع طبیعی خراسان و جمعی از علاقه‌مندان و دانشجویان عرصه زمین‌شناسی کشور در جوار بارگاه ملکوتی حضرت ثامن‌الائمه (ع) در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد آغاز به‌کار کرد.

دکتر حبیب مولایی دبیر کنگره با بیان این‌که نخستین کنگره زمین‌شناسی در سال 86 به همت گروه زمین‌شناسی برگزار شد، یادآور شد: آماده‌سازی فضای مناسب و تشویق مسئولان قبلی کنگره، برگزارکنندگان را برآن داشت تا  کنگره امسال را در گستره بین‌المللی در دانشگاه آزاد مشهد برگزار کنند.

وی هدف از برگزاری این کنگره را تبادل نظر درباره دستاوردهای جدید علمی‌و‌کاربردی در ارتباط با علوم‌زمین و گرایش‌های وابسته، ذکر کرد و افزود: علاوه بر موضوعات اصلی علوم‌زمین مانند اکتشاف و استخراج، معدن، نفت، ژئوفیزیک، محیط‌زیست، مساله ظرفیت و منابع پایدار زمین‌شناسی و سایر مسایل مرتبط به علوم‌زمین از موضوعات مهم این کنگره خواهد بود.

مولایی از دریافت 14‌هزار پست الکترونیکی از سرتاسر دنیا خبرداد و گفت: حدود 800 مقاله به دبیرخانه ارسال شد که پس از بررسی‌های صورت گرفته 600 مقاله پذیرفته شد و در حال حاضر سخنرانی‌ها در 6 سالن به‌طور همزمان ارائه می‌شود.

دبیر کنگره بین‌المللی زمین‌شناسی کاربردی گفت: 3 بازدید صحرایی از کلات اطراف مشهد و نیشابور، برنامه بازدید ژئوتوریسم از یزد و همچنین برپایی نمایشگاه مرتبط نیز از برنامه‌های جانبی کنگره مذکور است.

در ادامه دکتر حلمی رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد نیز ضمن عرض خیرمقدم به مدعوین خارجی و داخلی به ارائه گزارش مختصری از فعالیت‌ها و دستاوردهای دانشگاه آزاد مرکز مشهد پرداخت.

کلید واژه ها: خراسان رضوى


نظر شما :