جلسات مستمر برای پیشبرد اهداف طرح تحول صنعت و معدن

۱۴ اردیبهشت ۱۳۸۹ | ۰۷:۳۰ کد : ۱۹۹۶۱ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۲۹
رئیس ستاد تحول صنعت و معدن از برگزاری جلسات مستمر برای پیشبرد اهداف...

رئیس ستاد تحول صنعت و معدن از برگزاری جلسات مستمر برای پیشبرد اهداف تدوین شده این ستاد و شناسایی و ارزیابی واحدهای صنعتی و معدنی خبر داد.

سید رضا فاطمی‌امین، مشاور وزیر صنایع و معادن و رئیس ستاد تحول صنعت و معدن از برگزاری جلسات مستمر در سراسر کشور به منظور پیشبرد اهداف تدوین شده طرح تحول در بخش صنعت و معدن خبر داد و گفت: ستاد تحول درصدد توسعه برنامه‌ها و نشست‌های خود در سراسر کشور است که برهمین اساس آخرین جلسه با حضور طیف وسیعی از متولیان بخش صنعت و معدن کشور در مشهد برگزار شد.

وی یادآور شد: در تدوین این طرح برای رشته‌های انرژی‌بر مثل سیمان، فولاد، کاشی و شیشه شرایط ویژه‌ای در نظر گرفته شده است.

مشاور وزیر صنایع و معادن تشکیل از یک کارگروه کشوری برای واحدهای مصرف‌کننده و تولیدکننده انرژی را که تشکل متمرکزی در کشور دارند را به عنوان دستاورد نشست جلسه ستاد تحول در مشهد یاد کرد.

 فاطمی‌امین درباره اهداف ستاد تحول برای تشکیل کارگروه کشوری، گفت: با ایجاد یک کارگروه منسجم، واحدهای صنعتی و معدنی کشور شناسایی و ارزیابی شده و به بانک‌ها برای دریافت تسهیلات لازم معرفی می‌شوند.

رییس ستاد تحول صنعت‌و‌معدن درباره تغییر قیمت‌ها پس از اجرای طرح تحول که ذهن بسیاری از متولیان این بخش را به خود مشغول کرده، یادآور شد: ستاد تحول صنعت‌و‌معدن 3 برنامه بهره‌وری، قیمت و جبرانی را در دستور کار خود دارد که برهمین اساس قیمت‌ها پس از اجرایی شدن طرح متوازن خواهد شد.

وی در ادامه افزود: در صورتی که قیمت‌ها مطابق با حد مورد انتظار افزایش یابد، برنامه جبرانی به‌طور وسیع و گسترده اجرا نخواهد شد و بیشتر روی برنامه‌های بهره‌وری در واحدهای صنعتی متمرکز خواهیم شد.

فاطمی‌امین درباره اقدامات ستاد تحول در صورت افزایش غیرمعمول قیمت‌ها، خاطرنشان کرد: در این صورت برنامه جبرانی شامل پرداخت‌های مستقیم، افزایش تعرفه برای برخی کالاها و وام‌های تامین نقدینگی اجرا خواهد شد تا قیمت‌ها در حد توازن قرار گیرند.

مشاور وزیر صنایع و معادن از متولیان واحدهای صنعتی و معدنی خواست نگران قیمت‌های خود نباشند و تاکید کرد: برنامه‌های جبرانی ستاد تحول، بالا بودن قیمت‌ها را برای صنایع انرژی‌بر جبران می‌کند.

وی در پایان برنامه بهره‌وری با محورهای انرژی، مدیریت منابع انسانی، بازار، صادرات و واردات و تامین مالی را به عنوان سیاست اصلی ستاد تحول صنعت و معدن یاد کرد.


نظر شما :