نخستین دوره برداشت اطلاعات GPSبرای رفتارسنجی پوسته زمین انجام شد

۲۱ اردیبهشت ۱۳۸۹ | ۰۶:۵۰ کد : ۱۹۹۷۳ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۷۰
برداشت اطلاعات GPS برای نخستین بار به همت مدیریت ژئومتیکس سازمان زمین‌شناسی....

برداشت اطلاعات GPS  برای نخستین بار به همت مدیریت ژئومتیکس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی ایران برای رفتارسنجی پوسته زمین انجام شد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، وحید فتوتی مدیر ژئومتیکس این سازمان از انجام نخستین دوره برداشت اطلاعات GPS در زون مکران واقع در جنوب شرقی ایران به همت مدیریت ژئومتیکس خبر داد و گفت: این فعالیت به منظور بررسی تغییرات حرکتی و رفتارسنجی پوسته زمین در زون مکران با استفاده از اطلاعات GPS با دقت بالا در حد میلیمتر انجام می‌شود و کاربرد زمین‌شناسی دارد.

فتوتی راه‌اندازی و پرواز هلیکوپتر، خروج دستگاه‌های ژئوفیزیک هوایی از گمرک، نصب تجهیزات روی بالگرد و شروع برداشت ژئوفیزیک هوایی در منطقه سنگان و تربت‌حیدریه را به عنوان دیگر برنامه‌های مدیریت ژئومتیکس  یاد کرد.

مدیر ژئومتیکس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور افزود: پردازش و ساخت سیستم ثبات مغناطیس‌سنج و ژئوفیزیک هوایی در سازمان و انجام آزمایشات اولیه، تفسیر داده‌های ژئوفیزیک هوایی برداشت شده در منطقه جلفا، مطالعات دورسنجی با استفاده از داده‌های رادار بر روی زمین‌لغزش منطقه قره‌چای، مطالعات صحرایی و نمونه‌برداری از مناطق امید بخش چهار زون ساختاری در محدوده استان یزد نیز از سایر این دستاوردها است.


نظر شما :