رتبه سوم خدمات اطلاع رسانی به وب گاه سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور اختصاص یافت

۳۰ تیر ۱۳۸۹ | ۰۵:۳۰ کد : ۲۰۰۹۰ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۸۹
وب گاه سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، در دومین جشنواره ارزیابی وب گاه های دولتی، موفق به دریافت جایزه ملی و کسب رتبه سوم ...
وب گاه سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، در دومین جشنواره ارزیابی وب گاه های دولتی، موفق به دریافت جایزه ملی و کسب رتبه سوم در بخش خدمات اطلاع رسانی شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، این جایزه ملی به همت کارشناسان گروه فناوری اطلاعات این سازمان و از میان 537 دستگاه دولتی و حاکمیتی شرکت کننده در این جشنواره به دست آمده است.

دکتر بهنبافر، دبیر کمیته علمی شورای اطلاع رسانی، در مراسم جشنواره ارزیابی وب گاه های دولتی که در سالن همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد، گفت: 537 دستگاه دولتی و حاکمیتی برای حضور در این جشنواره ثبت نام کردند که رشد 300 درصدی در تعداد دستگاه های شرکت کننده مشاهده می شود.

وی با بیان اینکه وب گاه های موجود با 30 شاخص کلان و 300 شاخص خرد بررسی شدند، خاطرنشان کرد: دبیرخانه شورای عالی اطلاع رسانی در گام نخست برای اجرایی کردن اهداف خود به تمهید مقدمات و مطالعه شاخص ها برای ارزیابی و تشکیل جلسات علمی و اجرایی و تشکیل تیم مطالعاتی برای تدوین شاخص ها و تدوین فرم های فرآیند جشنواره پرداختند.

بهنیافر، تهیه فراخوان، پخش تیزرهای تلویزونی، تبلیغات از طریق مطبوعات و مکاتبات مستقل با دستگاه ها برای ترغیب حضور در جشنواره و همچنین تشکیل کارگروه مطالعه و تدوین شاخص ها را به عنوان گام های دوم و سوم مراحل اجرایی و علمی دومین جشنواره ارزیابی وب گاه های دولتی یاد کرد.

دبیر کمیته علمی شورای اطلاع رسانی گفت: خوداظهاری دستگاه های دولتی و حاکمیتی به عنوان گام چهارم و در نهایت ارزیابی به عنوان گام پنجم به شمار می رود که تعداد 50 دستگاه به مرحله نیمه نهایی و 9 دستگاه در 3 بخش اطلاع رسانی الکترونیک، خدمات تعاملی و خدمات تراکنش مالی انتخاب شدند.

گفتنی ست، وب گاه سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور در بخش خدمات اطلاع رسانی الکترونیک موفق به کسب رتبه سوم شد.

دبیرخانه شورای اطلاع رسانی در بخش جوایز ویژه خود وب گاه جامع، امنیت وب گاه و پاسداشت خط و زبان فارسی را هم در محیط وب انتخاب و معرفی کردند.

شایان ذکر است، نخستین جشنواره ارزیابی وب گاه های دولتی در سال 87، 186 دستگاه دولتی در 10 گرایش ارزیابی شدند و طی جشنواره دوم 527 ارگان حاکمیتی مورد ارزیابی قرار گرفتند.


نظر شما :