بیست‌ و هشتمین گردهمایی علوم‌زمین و چهاردهمین همایش انجمن زمین‌شناسی ایران جاری در دانشگاه ارومیه

۱۹ مرداد ۱۳۸۹ | ۱۱:۱۵ کد : ۲۰۱۲۴ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۸۵۴
در راستای توسعه و تبادل نظر علمی و فنی و ارائه آخرین دستاوردهای علمی و....

در راستای توسعه و تبادل نظر علمی و فنی و ارائه آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی مربوط به علوم‌زمین و به منظور بالا بردن سطح دانش زمین‌شناسی، بیست‌ و هشتمین گردهمایی علوم‌زمین و چهاردهمین همایش انجمن زمین‌شناسی ایران جاری در دانشگاه ارومیه برگزار می‌شود.

به گزارش روابط‌‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور بیست‌ و هشتمین گردهمایی علوم‌زمین و چهاردهمین همایش انجمن زمین‌شناسی ایران 25 الی 27 شهریور سال جاری در دانشگاه ارومیه برگزار خواهد شد.

به اساس این گزارش؛ سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و انجمن زمین‌شناسی ایران در راستای توسعه و تبادل نظر علمی و فنی و ارائه آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی مربوط به علوم‌زمین و به منظور بالا بردن سطح دانش زمین‌شناسی و با بهره‌وری و کارایی بیشتر در نظر دارند چهاردهمین همایش انجمن زمین‌شناسی ایران و بیست و هشتمین گردهمایی علوم‌زمین را در ارومیه برگزار کنند.

یادآور می‌شود؛ انتخاب و معرفی سیزدهمین زمین‌شناس نمونه و زمین‌شناس پیشکسوت سال به منظور بزرگداشت زمین‌شناسان برجسته کشور و همچنین انتخاب و معرفی سیزدهمین کتاب سال زمین‌شناسی جهت قدردانی از مولفان و مترجمان نیز بخشی از برنامه‌های محوری دست‌اندرکاران چهاردهمین همایش انجمن زمین‌شناسی ایران است.

از سویی برگزاری دهمین مسابقه دوسالانه عکس‌های میکروسکپی و ماکروسکپی و کاریکاتور و انتخاب و معرفی پنجمین دانشجوی نمونه زمین‌شناسی کشور به منظور ایجاد انگیزه و تشویق دانشجویان دانشگاه‌های کشور و تقدیر از دانشجویانی که دارای فعالیت‌های ارزنده در زمینه‌های مرتبط از جمله پژوهش، نگارش کتاب، مقاله و ثبت اختراع هستند نیز از بخش‌های جانبی چهاردهمین همایش انجمن زمین‌شناسی ایران است.

پترولوژی، آب‌شناسی، ژئوشیمی، ژئوفیزیک، زمین‌شناسی نفت، زمین‌شناسی اقتصادی، زمین‌شناسی اقتصادی، زمین‌شناسی مهندسی، زمین‌ گردشگری، رسوب‌شناسی و سنگ‌شناسی رسوبی، زمین شناسی دریاچه ارومیه، زمین‌شناسی زیست‌محیطی و زمین‌شناسی پزشکی، چینه و فسیل‌شناسی، زمین‌شناسی کواترنر، زمین‌شناسی ساختمانی، زمین‌ساخت، لرزه زمین‌ساخت، دورسنجی و سامانه اطلاعات جغرافیایی در علوم‌زمین به عنوان محورهای اصلی بیست و ششمین گردهمایی علوم‌زمین ذکر شده است.


نظر شما :