ایران و گینه بیسائو تفاهم‌نامه زمین‌شناسی و اکتشافات معادن امضا کردند

۲۰ مرداد ۱۳۸۹ | ۰۵:۴۳ کد : ۲۰۱۳۱ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۶۶۹
به دنبال سفر اخیر رئیس‌جمهور گینه بیسائو به کشورمان، تفاهم‌نامه توسعه مناسبات زمین‌شناسی و اکتشافات معادن...
به دنبال سفر اخیر رئیس‌جمهور گینه بیسائو به کشورمان، تفاهم‌نامه توسعه مناسبات زمین‌شناسی و اکتشافات معادن به امضای مقامات دو کشور رسید.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور، در سفر رئیس‌جمهور گینه بیسائو، تفاهم‌نامه زمین‌شناسی و معادن به منظور توسعه مناسبات زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی، به امضای مهندس علی‌اکبر محرابیان وزیر صنایع و معادن کشورمان و وزیر امور خارجه جمهوری گینه این کشور رسید.

بر اساس این گزارش، سفر 4 روزه "الام باکای سانها" رئیس‌جمهور گینه بیسائو به جمهوری اسلامی ایران که در مجموع یک بیانیه و 6 تفاهم‌نامه به همراه داشت، نشان داد روسای جمهور دو کشور نسبت به تحکیم و تعمیق روابط خود در بخش‌های مختلف مصمم هستند.

گفتنی‌ست؛ روسای جمهور و مقامات ارشد دو کشور، 6 یادداشت تفاهم همکاری در زمینه لغو روادید سیاسی و خدمت، زمین‌شناسی و معادن، تشکیل شرکت مشترک سرمایه‌گذاری، همکاری‌های بانکی، بیمه‌ای، اقتصادی و فنی را به منظور آغاز و گسترش مناسبات خود در تهران امضا کردند.

رئیس‌جمهور گینه بیسائو و هیات بلند پایه همراه وی در سفر خود به ایران،عصر دوشنبه از مرکز پژوهش‌های کاربردی علوم‌زمین سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور واقع در کرج بازدید کردند تا از نزدیک شاهد دستاوردهای عظیم کشورمان در بخش مطالعات زمین‌شناسی و فعالیت‌های اکتشافی باشند.

یادآور می‌شود، رئیس‌جمهور گینه بیسائو در این بازدید مفصل از بخش‌های مدیریت زمین‌شناسی پزشکی، مرکز رسوب‌شناسی، جواهرشناسی، آزمایشگاه آنالیز نمونه‌های معدنی، آزمایشگاه تجزیه طلا، دبیرخانه اکو و آفریقا، نانو بیوزمین مرکز پژوهش‌های کاربردی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی بازدید کرد.

شایان ذکر است؛ مقامات دو کشور در نظر دارند طی روزهای آتی به منظور اجرایی کردن مفاد تفاهم‌نامه‌های همکاری میان دو کشور در بخش زمین‌شناسی و معادن، نسبت به تبادل کارشناسان به کشورهای یکدیگر اقدام کنند.


نظر شما :