چهاردهمین همایش انجمن زمین‌شناسی و بیست و هشتمین گردهمایی علوم‌زمین آغاز به کار کرد

۲۵ شهریور ۱۳۸۹ | ۱۲:۲۲ کد : ۲۰۱۷۹ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۰۵۹
چهاردهمین همایش انجمن زمین‌شناسی و بیست وهشتمین گردهمایی علوم‌زمین 25 الی 28 شهریور در دانشگاه ارومیه...

چهاردهمین همایش انجمن زمین‌شناسی و بیست وهشتمین گردهمایی علوم‌زمین 25 الی 28 شهریور در دانشگاه ارومیه آغاز به‌کار کرد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، چهاردهمین همایش انجمن زمین‌شناسی ایران و بیست و هشتمین گردهمایی علوم‌زمین کشور در دانشگاه ارومیه آغاز به‌کار کرد.

بر اساس این گزارش این همایش با محورهای پترولوژی، آب‌شناسی، ژئوشیمی، ژئوفیزیک، زمین‌گردشگری، زمین‌شناسی نفت، زمین‌شناسی اقتصادی، زمین‌شناسی مهندسی، زمین‌شناسی دریاچه ارومیه، رسوب‌شناسی و سنگ‌شناسی رسوبی، زمین‌شناسی زیست‌محیطی و زمین‌شناسی پزشکی، چینه و فسیل‌شناسی، زمین‌شناسی کواترنر، زمین‌شناسی ساختمانی، زمین‌ساخت و لرزه زمین‌ساخت و دورسنجی و سامانه اطلاعات جغرافیایی در علوم‌زمین در حال برگزاری است.

دکتر عاشوری رئیس انجمن زمین‌شناسی ایران با بیان این که همایش مذکور برای تحقق اهداف بخش زمین‌شناسی کشور برگزار شده است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه انجمن فسیل‌شناسی و انجمن زمین‌شناسی اقتصادی از دل انجمن زمین‌شناسی ایران بیرون آمد.

وی برگزاری گردهمایی سالانه در زمینه‌های مختلف زمین‌شناسی را به عنوان خط‌مشی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور یاد کرد.

در ادامه دکتر علیپور دبیر علمی همایش انجمن زمین‌شناسی ایران، زمین‌شناسی را به عنوان یکی از مظلوم‌ترین رشته‌های دنیا یاد کرد و گفت: به کمک علم زمین‌شناسی و مدیریت صحیح منابع طبیعی خود قادر خواهیم بود به یکی از پیشرفته‌ترین و قدرتمندترین کشورهای دنیا تبدیل شویم.

وی با بیان این که بیگانگان در نظر دارند به منابع زیرزمینی ما دست پیدا کنند، یادآور شد: در مجموع 1100 مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شده که 280 مقاله به صورت شفاهی و 500 مقاله به صورت پوستر ارائه می‌شود.

دبیر علمی همایش انجمن زمین‌شناسی ایران هدف از برگزاری همایش را ایجاد ارتباط با دانشجویان عرصه زمین‌شناسی کشور ذکر کرد.

گفتنی‌ست، چهاردهمین همایش انجمن زمین‌شناسی ایران و بیست‌وهشتمین گردهمایی علوم‌زمین کشور 24 تا 28 شهریور ماه به همت سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و انجمن زمین‌شناسی کشور و دانشگاه ارومیه در حال برگزاری است.

کلید واژه ها: آذربایجان غربى


نظر شما :