همایش بررسی مخاطرات زمین‌شناختی، مقاوم سازی و نقش آن در کاهش اثرات بلایای طبیعی

۱۳ مهر ۱۳۸۹ | ۱۲:۳۴ کد : ۲۰۲۰۶ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۵۸۲
همزمان با روز ملی کاهش اثرات بلایای طبیعی همایش بررسی مخاطرات زمین‌شناختی، مقاوم سازی و...

همزمان با  روز ملی کاهش اثرات بلایای طبیعی همایش بررسی مخاطرات زمین‌شناختی، مقاوم سازی و نقش آن در کاهش اثرات بلایای طبیعی در استان گلستان برگزار می شود.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، مهندس باقری‌راد دبیر کمیته اجرایی همایش بررسی مخاطرات زمین‌شناختی، مقاوم سازی و نقش آن در کاهش اثرات بلایای طبیعی از برگزاری این نشست در تاریخ  18 و 19 مهرماه سال جاری در استان گلستان و همزمان با روز ملی کاهش اثرت بلایای طبیعی برگزار خبر داد و گفت: این نشست با حضور استاندار گلستان، رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و رئیس مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن برگزار می‌شود.

وی افزود: این نشست به بررسی مسائل پیرامون مخاطرات طبیعی از جمله توسعه تاب‌آور و علوم زمین، مخاطرات زمین‌شناختی و فرونشست زمین، دگرگونی‌های اقلیمی، نقش تکتونیک فعال البرز در فرآیند  برآورد خطر زمین‌لرزه، مخاطرات زمین‌شناختی استان گلستان، خطر زمین‌لرزه، سیل و زمین‌لغزش در استان گلستان خواهد پرداخت.   

باقری‌راد درباره اهداف اصلی همایش و کارگاه آموزشی  مخاطرات زمین‌شناختی، مقاوم سازی و نقش آن در کاهش اثرات بلایای طبیعی، گفت: بررسی نظریه‌های تخصصی و تجربیات موثر برای بهبود نحوه کنترل بحران، مدیریت بحران پس از مخاطرات ناشی از حرکت زمین، بهره‌گیری از روش‌های جدید مدیریت بحران، کمک به تغییر رویکرد تولید‌کنندگان ساختمان از روش‌های سنتی به صنعتی، جلب مشارکت مراکز علمی و متخصصان برای ارائه راهکارهای کاهش خسارات در برابر بلایای‌طبیعی، آسیب‌شناسی استان از نظر بلایای طبیعی شامل زلزله، لغزش، سیل‌و... و توجه به مخاطرات زمین‌شناختی و راهکارهای مقاوم‌سازی وضع موجود در استان گلستان به عنوان اهداف اصلی این نشست یاد شده است.

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با دبیرخانه همایش به شماره 4422571-0171 تماس حاصل گرفته و یا به آدرس اینترنتی golesanhudo@ir مراجعه کنند.

   


نظر شما :