سهم صنایع نوین از ارزش افزوده در بخش صنعت 20 درصد است

۲۱ مهر ۱۳۸۹ | ۰۶:۵۲ کد : ۲۰۲۱۳ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۶۳۹
وزیر صنایع و معادن با اعلام اینکه حداقل 20درصد صادرات صنعتی کشور ...

وزیر صنایع و معادن با اعلام اینکه حداقل 20درصد صادرات صنعتی کشور به صنایع نوین اختصاص دارد، دهه پیش‌روی را دهه توجه به صنایع نوین در کشور یاد کرد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، علی اکبر محرابیان، وزیر صنایع و معادن، در مراسم افتتاحیه جشنواره صنعت و فناوری اطلاعات که در مرکز همایش‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران (سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی) برگزار شد در جمع مدیران ارشد و خبرنگاران با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری درخصوص صنعت گفت: عنصر اصلی پیشرفت یک کشور بخش صنعت است و ما شاهد پیشرفت های قابل توجهی در سال های اخیر در بخش صنعت بودیم.

وی توسعه صنعتی هر کشور را در گرو توسعه اقتصادی آن کشور دانست و گفت: برای رشد همه جانبه کشور ابتدا باید زیرساخت ها و صنایع آن کشور را رشد داد تا زیربنای صنعت کشور در بخش های دیگر ریخته  شود.

وزیر صنایع و معادن شناخت ظرفیت ها و بازار صنعتی کشور و رشد صنعتی بر پایه فناوری‌های جهانی را در رشد استراتژی صنعتی موثر دانست و گفت: در جمهوری اسلامی ایران براساس این محور و نیروهای تحصیل کرده و کارآمد می توان رشد صنعت را شاهد بود.

محرابیان موقعیت استراتژیک جمهوری اسلامی ایران در چهارراه کریدری را از مزیت مهم صنعتی در کشور تلقی کرد و گفت: اگر نگاهی به رشد صنعت داشته باشیم مقوله صنایع نوین و فناوری اطلاعات به عنوان پایه‌ای ترین صنایع محسوب می‌شوند که پس از سپری شدن رشدها و پرشدن ظرفیت در صنایع زیربنایی می توان رشد فناوری اطلاعات را شاهد بود.

وزیر صنایع و معادن افزود: در صنعت توسعه صنعتی به موضوع صنایع نوین توجه شده به گونه‌ای که پیش‌بینی می‌شود حداقل سهم صنایع نوین از ارزش افزوده بخش صنعت به 20درصد ارتقا یابد.

وی با اشاره به اهداف بلند در چشم‌انداز و استراتژی توسعه کشور برای فناوری اطلاعات افزود: دهه پیش‌روی ما دهه توجه به صنایع نوین است و با بهره‌گیری از نیروهای متخصص می‌توان بیشترین ارزش افزوده را کسب و سرمایه‌گذاری خوبی در زمینه علمی و زیربنایی و ایجاد اشتغال ایجاد کرد.

وزیر صنایع و معادن تاکید کرد: چنانچه رشد صنعت کشور را با استراتژی توسط بهره‌برداران نوین هماهنگ کرد نمی‌توان رشد کرد و مهم‌ترین ویژگی مهم صنعت فناوری اطلاعات هماهنگی این دو صنعت و تغییرات روزانه است تا بازار محصولات صنایع نوین دراختیار مصرف‌کنندگان و کاربران قرارگیرد تا تقاضای مصرف کنندگان با تغییرات روزانه در فناوری اطلاعات هماهنگ شود و رشد کند.


نظر شما :