تاکید وزیر صنایع ومعادن بر استفاده بهینه از توانایی‌های سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور

۰۱ آبان ۱۳۸۹ | ۰۸:۲۵ کد : ۲۰۲۲۶ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۵۵۷
در سازمان زمین‌شناسی واکتشافات‌معدنی کشور فعالیت‌های ارزنده‌ای صورت گرفته و جوانان دانشمند ...
در سازمان زمین‌شناسی واکتشافات‌معدنی کشور فعالیت‌های ارزنده‌ای صورت گرفته و جوانان دانشمند در این سازمان حرف‌های زیادی برای گفتن دارند که امیدوارم از پتانسیل‌های این سازمان بیشتر از گذشته استفاده شود.

به ‌گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی واکتشافات‌معدنی کشور؛ وزیرصنایع ومعادن که در پنجمین همایش سراسری مدیران وزارت صنایع ومعادن در حضور رئیس‌جمهور گزارشی از وزارتخانه متبوعش و سازمان‌های تابعه آن به رئیس‌جمهور ارائه می‌داد؛ درباره فعالیت‌های سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور گفت: این مجموعه در 27 پروژه بین‌المللی در خارج از کشور فعال است و روسای‌جمهور دیگر کشورها بر اساس گزارش‌های موجود از فعالیت‌های ایران، خواستار بازدید از توانمندی‌های این سازمان هستند.

محرابیان در ادامه این همایش منابع غنی طبیعی، معادن، انرژی و بیش از 68 نوع ماده معدنی و وجود نیروهای جوان و خلاق را از دلایل افزایش سرمایه‌گذاری طی سال‌های اخیر دانست و افزود: روند روبه رشد صادرات، شرایط بسیار خوب ایران در بازارهای بین‌المللی، قرار گرفتن در کریدور شمال- جنوب و شرق و غرب منطقه و خاورمیانه و پل ارتباطی اروپا- آسیا و تکمیل زنجیره‌های تولید به خاطر ایجاد ارزش افزوده بالاتر و موقعیت فعلی اقتصاد جهانی موقعیت ویژه‌ای را برای رشد سرمایه‌گذاری به‌وجود آورده است.

وی در بخشی دیگر از سخنانش  کشور را در آستانه صنعتی شدن ارزیابی و اضافه کرد: سهم بخش صنعت و معدن در ارزش افزوده کشور از 22 درصد عبور کرده و به 23 درصد نزدیک شده که با رسیدن به 25 درصد طبق شاخص‌های ارزیابی، یک کشور صنعتی محسوب خواهیم شد.

محرابیان خاطرنشان کرد: ذخایر قطعی معدنی 37 میلیارد تن و احتمالی 68 میلیارد تن با برداشت سالیانه 260 میلیون تن طول سال‌های اخیر نشانگر رشد خوب بخش معدن دارد.

.

 


نظر شما :