نخستین نشست جایگاه ژئوتوریسم در صنعت گردشگری برگزار شد

۰۹ آبان ۱۳۸۹ | ۰۷:۲۹ کد : ۲۰۲۴۳ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۶۳۷
نخستین نشست جایگاه ژئوتوریسم در صنعت گردشگری به منظور بررسی و تشریح مسائل ...

نخستین نشست جایگاه ژئوتوریسم در صنعت گردشگری به منظور بررسی و تشریح مسائل و مشکلات پیرامون این بخش در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌‌شناسی و اکتشافات‌معدنی‌کشور، علیرضا عالم‌نژاد در جلسه سخنرانی با عنوان جایگاه ژئوتوریسم در صنعت گردشگری به تشریح مسائل و مشکلات پیرامون این بخش  پرداخت.

عالم‌نژاد به بیان دیدگاه‌های خود درباره تقابل صنعت گردشگری با جاذبه‌ای به نام ژئوتوریسم پرداخت و گفت: برنامه‌ریزی توریسم باید به شکلی منسجم و سازمان‌یافته در خدمت این جاذبه درآید تا عموم مخاطبان و علاقه‌مندان به مقوله‌های طبیعت‌گردی و زمین‌گردشگری بتوانند در قالب تورهای تخصصی گردشگری از این پدیده‌های زیبا که با فطرت و سرشت آدمی عجین شده‌اند، بازدید کنند.

 وی برنامه‌ریزی سفر را نوعی هنر دانست که به‌واسطه آن برش‌های متنوع و متفاوتی از یک نوع جاذبه در معرض چشم علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

 در پایان این جلسه عالم‌نژاد این نوید را داد که نخستین تور زمین گردشگری در قالب مجموعه تورهای تخصصی و هدفمند سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به زودی برگزار خواهد شد.

گفتنی‌ست علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سایت www.Geotourism.gsi.ir اطلاعات مرتبط با تورهای زمین گردشگری را دریافت کنند.

 


نظر شما :