انتقاد رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس به واردات بی رویه محصولات معدنی به کشور

۲۸ آبان ۱۳۸۹ | ۱۴:۴۸ کد : ۲۰۲۷۲ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۶۶۶
در حالیکه صادرات صورت گرفته در بخش معدن بیش از دوبرابر اهداف و برنامه های پیش بینی شده .....

در حالیکه صادرات صورت گرفته در بخش معدن بیش از دوبرابر اهداف و برنامه های پیش بینی شده  بوده ،به دلیل واردات بی رویه محصولات معدنی به کشور در نهایت طراز تجاری در این بخش منفی شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور،مهندس هاشمی رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در افتتاحیه چهارمین نمایشگاه بین المللی معدن،زمین شناسی و صنایع وابسته سخن میگفت،با انتقاد از واردات بی رویه در بخش معدن با بیان مطلب فوق افزود:ایران از لحاظ تنوع در سنگ های تزئینی در جهان از موقعیت بی نظیری برخوردار است،اما متاسفانه سنگ های فراوری شده ای که از چین وارد کشور می شود ،ارزان تر از سنگ های داخلی در بازار به فروش می رسد.

وی در ادامه تاکید کرد:با توجه به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص جلوگیری از واردات بی رویه به کشور،حجت بر مسئولان ودست اندرکاران بخش معدن وصنایع معدنی نیز تمام شده و ما دیگر نباید در کشور شاهد مواردی  چون واردات سنگ قبر از چین باشیم.

رئیس کمیسیون صنایع ومعادن مجلس شورای اسلامی در پایان تاکید کرد:نقش معدن در تولید ناخالص ملی از 0.8 درصد به 1.2 درصد افزایش یافته و بیش از 50 درصد به جایگاه آن در برنامه 5 ساله دوم افزوده شده است.


نظر شما :