توانمندی‌ها و دستاوردهای زمین‌شناسی و اکتشافی شمال شرق کشور اعلام می شود

۲۹ آبان ۱۳۸۹ | ۱۱:۴۸ کد : ۲۰۲۷۴ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۶۸۳
همزمان با بیستمین سالگرد تاسیس مدیریت زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی مشهد...

همزمان با بیستمین سالگرد تاسیس مدیریت زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی مشهد، توانمندی‌ها و دستاوردهای زمین‌شناسی و اکتشافی شمال شرق کشور اعلام می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، رضا جدیدی سرپرست روابط‌عمومی این سازمان از برگزاری مراسم بزرگداشت بیستمین سالگرد تاسیس مدیریت زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی شمال‌شرق کشور(مشهد) خبر داد و گفت: 2آذر و همزمان با بیستمین سالگرد تاسیس مدیریت زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی شمال‌شرق به معرفی توانمندی‌ها و دستاوردهای زمین‌شناسی و اکتشافی این مجموعه طی 20 سال اخیر خواهیم پرداخت.

وی با بیان این‌که در مراسم مذکور مسوولان اجرایی استان و جمعی از معاونان و مدیران وزارت صنایع و معادن حضور خواهند داشت، یادآور شد: در این مراسم از سامانه ریزپهنه بندی شهر مشهد به منظور تخمین خطرات ناشی از زمین‌لرزه و پدیده‌های مرتبط با آن از جمله تشکیل آبرفت، اثر توپوگرافی، لغزش‌و... برای طرح‌های بهینه‌سازی اراضی و نقشه‌های ریزپهنه‌بندی لرزه‌ای در برنامه‌ریزی پایدار شهری رونمایی خواهد شد.

جدیدی از رونمایی نقشه یکپارچه گسل‌های خراسان‌رضوی در مقیاس یک‌دویست‌وپنجاه هزارم خبر داد و گفت: این نقشه از تلفیق چند لایه اطلاعاتی تهیه شده که اطلاعاتی را درباره گسل‌ها و موقعیت آنها برای مکان‌یابی مناسب به منظور راه‌سازی، یاخت سازه‌های سنگین و پروژه‌های شهری و عمرانی ارائه می‌کند.

مدیر روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، از ساخت پارک موزه مشهد با توجه به پتانسیل بالقوه علوم‌زمین و صنعت توریسم در منطقه شمال شرق، بهره‌برداری از سیستم متمرکز اطلاعات مکانی به صورت WebGIS برای دسترسی آسان به لایه‌های اطلاعات جغرافیایی استان‌های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی، طرح تهیه اطلس جامع زمین‌شناسی و اکتشافی شهرستان‌های سبزوار، مشهد، کاشمر، بجستان و فریمان در محیط GIS و 18 پروژه اکتشاف موادمعدنی به عنوان دیگر برنامه‌ها و دستاوردهای مدیریت زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی شمال شرق یاد کرد که در آینده نزدیک مورد افتتاح و بهره‌برداری قرار خواهد گرفت .

 


نظر شما :