سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور نخستین تور زمین‌گردشگری را برگزار می‌کند‌

۱۵ آذر ۱۳۸۹ | ۰۵:۲۱ کد : ۲۰۲۹۶ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۲۹۶
سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به منظور معرفی پدیده‌های زمین‌شناسی و جاذبه‌های آتشفشان دماوند...

سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به منظور معرفی پدیده‌های زمین‌شناسی و جاذبه‌های آتشفشان دماوند، نخستین تور زمین‌گردشگری را برگزار می‌کند‌.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، دکتر جلیل قلمقاش مدیر امور زمین‌شناسی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور که راهنمای تور یکروزه زمین‌گردشگری را به عهده دارد، به معرفی توانمندی‌های کشورمان در بخش ژئوتوریسم خواهد پرداخت.

بر اساس این گزارش، بازدید از آتشفشان دورنمای قله آتشفشانی دماوند از منطقه امام‌زاده هاشم، گدازه‌های منشوری در شرق شهر پلور، ردیف مواد آتشفشانی  و چشمه‌ معدنی روستای آب اسک، معدن پوکه ملار و رینه، گدازه‌های آتشفشانی و لاهار‌های اطراف روستای حاجی‌دلا و سایر پدیده‌های زیبای زمین‌گردشگری به عنوان  برنامه‌های این تور یکروزه یاد شده است.

آتشفشان دماوند در محدوده استان مازندران و در شمال شرقی تهران قرار دارد. دماوند با ارتفاع 5671 متر از سطح دریا بلندترین کوه خاورمیانه به شمار می‌آید. این آتشفشان در بازه زمانی 2 میلیون سال تا 7 هزار سال پیش فعال بوده است و با فورانهای آتشفشانی هزاران متر مواد آتشفشانی شامل گدازه های مذاب و مواد پیروکلاستیک پدید آورده است.

علاقه‌مندان می‌توانند به منظور کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های 64592301 و 64592281 تماس و یا به آدرس اینترنتی www.Geotourism.gsi.ir  مراجعه کنند.

 

 

 

 


نظر شما :