همایش ژئودینامیک شرق ایران در بیرجند برگزار می‌شود

۲۷ دی ۱۳۸۹ | ۰۵:۵۸ کد : ۲۰۴۲۸ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۲۸۱
به منظور ارتقای سطح دانش و معلومات علاقه‌مندان به علوم‌زمین، همایش ژئودینامیک شرق ایران ...

به منظور ارتقای سطح دانش و معلومات علاقه‌مندان به علوم‌زمین، همایش ژئودینامیک شرق ایران در بیرجند برگزار می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، همایش ژئودینامیک (حرکات پوسته زمین) شرق ایران با همکاری دانشگاه بیرجند و سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و به منظور ارتقای سطح دانش و معلومات علاقه‌مندان به علوم‌زمین ، 17 و 18 بهمن امسال برگزار می‌شود.

بر اساس این گزارش، همایش دو روزه آموزشی ژئودینامیک شرق ایران در بیرجند  همراه با فیلد صحرایی با موضوع فرآیندهای فرو رانش و ژئودینامیک ایران با حضور پروفسور فیلیپ آگارد از دانشگاه پیرماری کوری فرانسه برگزار می‌شود.

یادآور می‌شود، با توجه به موقعیت خاص جغرافیایی و زمین‌شناسی شرق کشور و با توجه به حضور علمی دانشگاه پیرماری کوری فرانسه در این همایش، برگزاری آن در دانشگاه بیرجند نشانگر توان بالای علمی این دانشگاه است.

گفتنی‌ست، کارگاه آموزشی فرآیندهای فرورانش و ژئودینامیک ایران و کارگاه آموزشی دگرشکلی در فازهای فشار توسط پروفسور فلیپ آگارد، کارگاه آموزشی الگوی ماگمایی ایران توسط دکتر عمرانی، تکوین زمین‌ساختی خاور ایران توسط دکتر محمد‌مهدی خطیب و الگوی ماگماتیزم خاور ایران توسط محمدحسین زرین‌کوب همزمان با برگزاری همایش ژئودینامیک شرق ایران ارائه خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند به منظور کسب اطلاعات بیشتر با شماره 66070508، اداره روابط ‌بین‌الملل سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور تماس حاصل نمایند.


نظر شما :