اجرای مفاد تفاهم‌نامه همکاری زمین‌شناسی ایران و گینه بیسائو تسریع می‌شود

۱۷ بهمن ۱۳۸۹ | ۰۵:۲۵ کد : ۲۰۴۶۱ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۲۱۲
با سفر مشاوران ارشد رییس‌جمهوری گینه بیسائو در اموراقتصادی و سرمایه‌گذاری به ایران...

با سفر مشاوران ارشد رییس‌جمهوری گینه بیسائو در اموراقتصادی و سرمایه‌گذاری به ایران اجرای مفاد تفاهم‌نامه همکاری زمین‌شناسی دو کشور تسریع می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، سیدهادی میرمحمد میگونی مدیر اداره بین‌الملل این سازمان از تسریع مناسبات ایران و گینه بیسائو در بخش زمین‌شناسی و اکتشافی خبر داد و گفت: مشاوران ارشد رییس‌جمهور گینه بیسائو در اموراقتصادی و سرمایه‌گذاری ضمن بازدید از سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور راه های توسعه و تعمیق روابط خود در بخش علوم‌زمین را با جمهوری اسلامی ایران بررسی کردند.

وی با بیان اینکه در این بازدید بر تسریع روند اجرای مفاد تفاهم‌نامه همکاری زمین‌شناسی که چندی پیش بین وزیر صنایع و معادن کشورمان و وزیرامور خارجه گیمه بیسائو امضا شده بود، تاکید کردند.

میگونی زمین‌شناسی اکتشافی، ژئومتیکس و پایگاه ملی داده‌های علوم‌زمین را به عنوان مفاد تفاهم‌نامه همکاری دو کشور یاد کرد و افزود: از زمان امضای تفاهم‌نامه تاکنون همکاری‌های خوبی از جمله آموزش دوجانبه صورت گرفت اما در این بازدید بر تسریع روند اجرای مفاد تفاهم‌نامه از سوی دو کشور تاکید شد.

یادآور می‌شود؛ به دنبال سفر چندی پیش رئیس‌جمهور گینه بیسائو به کشورمان، تفاهم‌نامه زمین‌شناسی و معادن به منظور توسعه مناسبات زمین‌شناسی و اکتشافات معادن به امضای مهندس علی‌اکبر محرابیان وزیر صنایع و معادن کشورمان و الام باکای سانها وزیر امور خارجه جمهوری گینه این کشور رسید.

گفتنی‌ست رئیس‌جمهور گینه بیسائو در سفر خود طی بازدیدی مفصل از مرکز پژوهش‌های کاربردی علوم‌زمین در کرج با بخش‌های مدیریت زمین‌شناسی پزشکی، مرکز رسوب‌شناسی، جواهرشناسی، آزمایشگاه آنالیز نمونه‌های معدنی، آزمایشگاه تجزیه طلا، دبیرخانه اکو و آفریقا، نانو بیوزمین مرکز پژوهش‌های کاربردی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی آشنا شده بود.


نظر شما :