افتتاح اولین نمایشگاه فرصتهای سرمایه گذاری در بخش صنعت گردشگری کشور

۰۲ اسفند ۱۳۸۹ | ۱۹:۴۴ کد : ۲۰۴۹۱ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۷۱
اولین نمایشگاه فرصتهای سرمایه گذاری دربخش گردشگری ، هفتمین نمایشگاه بین المللی بازارگردشگری خاورمیانه ...

 اولین نمایشگاه فرصتهای سرمایه گذاری دربخش گردشگری ، هفتمین نمایشگاه بین المللی بازارگردشگری خاورمیانه و ششمین نمایشگاه سراسری و تخصصی صنایع دستی در استان فارس افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، این نمایشگاه عصرروز سهَ شنبه ، اول اسفندماه سال جاری با هدف تقویت صنعت گردشگری ایران و آشنایی با این صنعت در محل نمایشگاه های بین المللی استان فارس افتتاح شد.

بنا به این گزارش سازمان های دولتی و شرکتهای خصوصی مرتبط با صنعت گردشگری؛ به همراه اقوام مختلف از گوشه و کنار ایران گردهم آمده اند تا ضمن معرفی فعالیتهای انجام شده در این حوزه، رونق بازار گردشگری در کشور را فراهم آورند.

سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی نیز با معرفی فعالیت های انجام شده در بخش زمین گردشگری ( ژئوتوریسم ) و ارائه دستاوردهای مطالعات زمین شناسی در کشور؛ پذیرای علاقمندان و متخصصان و دانشجویان این عرصه است.

 بنا به این گزارش، بسیاری از شرکت کنندگان در این نمایشگاه که در میان آنها تعداد زیادی از افراد ناآشنا با علم زمین شناسی نیز حضوردارند؛ از چگونگی و مراحل انجام فعالیتهای صورت گرفته در حوزه زمین گردشگری(ژئوتوریسم) مطلع می شوند و در بسیاری از موارد علاقه خود به  این شاخه از علوم زمین را ابراز داشته و فعالیتهای صورت گرفته در سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور را درخورتوجه می دانند . همین امر باعث شده که غرفه این سازمان یکی از پربازدیدترین غرفه های حاضر در نمایشگاه باشد.

لازم به ذکر است در طول برگزاری این نمایشگاه زمینه های همکاری سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور با سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان فارس ، دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز ، استانداری هرمزگان ، انجمن های تخصصی گردشگری کشور و ... مورد بررسی قرار گرفت .

از نکات قابل ملاحظه در این نمایشگاه می توان به حضور مسوولان و دست اندرکاران صنعت گردشگری در کنار دیگر بازدیدکنندگان اشاره کرد به گونه ای که این مسوولان ضمن بازدید از تک تک غرفه ها  از نزدیک با فعالیتهای آنها آشنا می شوند.

 

 


نظر شما :