زمین‌شناسی زیست‌محیطی نیازمند قوانین حمایتی است

۰۱ دی ۱۳۸۳ | ۱۱:۳۴ کد : ۲۰۵۰ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۴۲۱
دکتر علوی تهرانی که در سمیناری پیرامون مسائل زمین‌شناسی زیست محیطی و پزشکی در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور ...
برای برطرف شدن مشکلات زمین‌شناسی زیست‌محیطی و پزشکی در کشور، باید قوانین خاص حمایتی در مجلس وضع و تصویب شود
دکتر علوی تهرانی که در سمیناری پیرامون مسائل زمین‌شناسی زیست محیطی و پزشکی در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور سخنرانی می‌کرد، با بیان این مطلب گفت : نمایندگان مجلس، همانند سایر کشورها، باید مسئولیت‌های مربوط به  زمین‌شناسی را شناسایی کرده و برای محافظت از این علم قوانین خاصی را تصویب کنند.
وی درباره مشکلات زمین‌شناسی زیست محیطی در کشور گفت : مهمترین مشکل زمین‌شناسی زیست‌محیطی در ایران، مسأله زباله های آلوده کننده محیط زیست و عوامل تولید‌کننده آنها است. به طوریکه باید تمامی کارخانجات کشور، اعم از دولتی و خصوصی که در گذشته و یا حال نقش عمده‌ای در تخریب مواد طبیعی  و آلودگی آنها داشته‌اند، شناسایی شده و در نهایت این واحد‌ها موظف شوند در مرحله نخست  از اضافه کردن زباله‌ها جلوگیری کرده و بعد تمامی آلودگی‌های ایجاد شده را از محیط زیست پاک کنند. در این زمینه دولت باید تمام سازمان‌ها و مجموعه‌های مورد  نظر را مشخص کرده و قوانین موجود را درباره آنها به نحو احسن اجرا کند.
وی در مورد میزان هماهنگی قوانین زیست‌محیطی در ایران با معیارهای  جهانی گفت : به نظر می‌رسد ما در اجرای این قوانین در مرحله ابتدایی هستیم و نیازمند توسعه بیشتری در ا ین زمینه هستیم.
 

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :