نشست مطبوعاتی مرکز تحقیقات زمین‌شناسی دریایی بندرانزلی برگزار شد

۱۵ فروردین ۱۳۹۰ | ۰۸:۳۰ کد : ۲۰۵۲۹ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۶۳
مرکز تحقیقات زمین‌شناسی دریایی بندرانزلی، به منظور اطلاع‌رسانی درباره فعالیت‌های زمین‌شناسی دریایی شمال کشور...

مرکز تحقیقات زمین‌شناسی دریایی بندرانزلی، به منظور اطلاع‌رسانی درباره فعالیت‌های زمین‌شناسی دریایی شمال کشور، میزبان جمعی از نمایندگان رسانه‌ها و مطبوعات استان گیلان بود.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، دکتر پانته‌آ گیاهچی، مدیر مرکز تحقیقات زمین‌شناسی دریایی بندرانزلی در  نشست خبری اعضای ستاد هماهنگی صنایع و معادن گفت: این مرکز به منظور توسعه فعالیت‌های علوم‌زمین و انجام پژوهش‌های زمین‌شناسی دریایی و گسترش فعالیت‌های این مرکز همسو با توسعه پایدار، سال 1387 با همکاری سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و سازمان صنایع و معادن گیلان تاسیس شد.

گیاهچی یادآور شد: در حال حاضر، همکاری برای ایجاد اطلاعات پایه زمین‌شناسی با موضوع‌های دریایی و ژئومرفولوژی ساحلی استان گیلان در این مرکز انجام می‌شود و آماده ارائه خدمات به کاربران علوم‌زمین است.

وی از گیلان به عنوان استانی با پتانسیل بالای گردشگری و ساحلی یاد کرد و افزود: ضرورت مطالعات پروژه‌های زمین‌شناسی کاربردی از جمله زمین‌شناسی شهری، پهنه‌بندی خطر زمین‌لغزش، مکان‌یابی دفن زباله و پروژه‌های عمرانی و صنعتی بیش از پیش احساس می‌شود.

مدیر مرکز تحقیقات زمین‌شناسی دریایی بندرانزلی در پایان خاطرنشان کرد: امید است با توجه به پتانسیل بالای علمی استان فرصت‌های مناسب برای توسعه پژوهش‌های زمین‌شناسی در گیلان ایجاد شود.

   


نظر شما :