فعالیت‌های اکتشافی کشور در سال 90 توسعه می‌یابد

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۰۷:۲۸ کد : ۲۰۵۸۳ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۵۴
معاون اکتشاف سازمان زمین‌شناسی ‌و ‌اکتشافات‌معدنی کشور از توسعه فعالیت‌های اکتشافی ...

معاون اکتشاف سازمان زمین‌شناسی ‌و ‌اکتشافات‌معدنی کشور از توسعه فعالیت‌های اکتشافی کشور در سال 90 خبر داد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، مهندس بهروز برنا، معاون اکتشاف این سازمان درباره فعالیت‌های اکتشافی این مجموعه در سال جدید گفت: معاونت اکتشاف در راستای برنامه‌های اکتشافی در سال 90، یکسری رویکرد را درنظر گرفته که اصلی‌ترین رویکرد با توجه به سفر هیات دولت پیگیری مصوبات استانی است.

وی با اشاره به 180 پروژه اکتشافی سازمان زمین‌شناسی ‌و ‌اکتشافات‌معدنی کشور که از سال گذشته شروع شده، یادآور شد: برخی از این پروژه‌ نیمه‌تمام هستند که در سال جاری باید توسط شرکت‌های مشاور به مرحله نهایی برسند.

برنا با بیان این‌که محدوده‌های اکتشافی باید به مرحله اعطای گواهی کشف برسند، خاطرنشان کرد: خوشبختانه تابه حال 11 گواهی کشف صادر شده و 27 محدوده هم در مرحله دریافت گواهی کشف قرار دارند.

معاون اکتشافی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافا‌ت‌معدنی کشور گفت: محدوده‌های اکتشافی و گواهی کشف دارای مزایای برای سازمان هستند که برهمین اساس می‌توان بودجه‌هایی را برای سازمان جذب کرد.

وی تهیه نقشه‌های ژئوشیمی در مقیاس یک‌صدهزارم را به‌عنوان یکی دیگر از فعالیت‌های معاونت اکتشاف یاد کرد و گفت: بخشی از این نقشه‌ها به بازنگری نیاز دارند و قرار است تا سال جاری نیز 20 ورقه به مرحله نهایی برسد و 10 محدوده نیز در نوبت تهیه نقشه‌های یک‌بیست‌و‌پنج هزارم قرار دارد.

برنا شناسایی محدوده‌های اکتشافی برای اکتشاف ذخایر طلا و انجام مطالعات Bleg در مناطق امیدبخش، اعزام اکیپ‌های اکتشافی برای مدیریت‌های امور اکتشاف، خدمات و پشتیبانی و فناوری و کانه‌آرایی و انجام 16 پروژه‌ها اکتشافی دیگر از دیگر برنامه‌های این مجموعه است.

معاون اکتشاف سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، کنترل محدوده‌های امیدبخش حاصل از فعالیت‌های ژئوفیزیک هوایی روی 10 منطقه معدنی کشور، کشف ذخایر پنهان در لایه‌های مختلف 430 محدوده معدنی و همراه کردن مراکز استانی برای توسعه فعالیت‌های زمین‌شناسی و اکتشافی، توسعه مناسبات بین‌المللی، آموزش و تربیت نیروی انسانی را به‌عنوان دیگر برنامه‌های معاونت متنوع خود یاد کرد.


نظر شما :