مقام هشتم استان یزد در فعالیت‌های اکتشافی و معدنی کشور

۰۲ دی ۱۳۸۳ | ۱۱:۳۶ کد : ۲۰۵۹ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۴۷۸
خبرگزاری فارس:رئیس سازمان صنایع و معادن استان یزد گفت:این استان در راستای توسعه برنامه صنعتی و معدنی کشور و افزایش توانمندی های ....
خبرگزاری فارس:رئیس سازمان صنایع و معادن استان یزد گفت:این استان در راستای توسعه برنامه صنعتی و معدنی کشور و افزایش توانمندی‌های خود در زمینه سرمایه گذاری و حضور بخش خصوصی در پروژه‌های عمرانی، رتبه هشتم کشور را در فعالیت‌های صنعتی و معدنی از آن خود کرده است.
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور جمیع، رئیس سازمان صنایع و معادن استان یزد گفت: یکصد و نود پروانه بهره‌برداری در استان یزد به ثبت رسیده که با میزان ذخیره 9/1 میلیارد تن و استخراج رسمی 9/18 میلیون تن و استخراج واقعی 5/12 میلیون تن درصد قابل ملاحظه‌ای را نسبت به کل کشور به خود اختصاص داده است.
رئیس سازمان صنایع و معادن استان یزد در ادامه افزود: در کشور تعداد 3397 فقره معدن وجود دارد که از این تعداد 190 فقره معدن در استان یزد قرار دارد یعنی در حدود 5/5 درصد معادن کشور در این استان است.
همچنین به لحاظ میزان اشتغال 10 درصد از اشتغال معادن کشور در استان یزد می‌باشد به طوری که تا پایان سال 1382 هزار نفر در این استان مشغول به کار شده‌اند.
وی اضافه کرد در حال حاضر در معادن کشور 5/46 درصد ذخائر قطعی معدنی موجود است که از این تعداد سهم استان یزد در میزان ذخیره قطعی 9/1 میلیارد تن گزارش شده است.
جمیع خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاری و فعالیت‌های صنعتی و معدنی و ایجاد ارزش افزوده و ارز آوری ملی در بخش صنعت و معدن از جمله مواردی است که سازمان صنایع و معادن استان یزد با در نظر گرفتن تمامی این موارد توانسته‌اند رتبه هشتم را در این زمینه از آن خود سازد.
سایت وزارت صنایع و معادن
 

کلید واژه ها: یزد


نظر شما :