آینده خوبی برای بخش زمین‌شناسی ایران پیش‌بینی می‌شود

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۰۷:۰۸ کد : ۲۰۵۹۱ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۵۱
آینده خوبی برای بخش زمین‌شناسی ایران پیش‌بینی می‌شود که به لحاظ استاندارد بودن...

آینده خوبی برای بخش زمین‌شناسی ایران پیش‌بینی می‌شود که به لحاظ استاندارد بودن این مطالعات امکان صدور خدمات فنی و مهندسی به کشورهای دیگر وجود دارد.

به گزارش روابط‌عمومی پروفسور Ichiro Hisada  Prof. Ken رئیس بخش برنامه بین‌المللی  علوم‌زمین IGCP  که به دعوت موزه ملی ایران به کشورمان سفر کرده بود، با حضور در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور از نزدیک با فعالیت‌های جاری در بخش مطالعات زمین‌شناسی این مجموعه آشنا شد.

وی ضمن ابراز امیدواری از توسعه مناسبات علمی و تحقیقاتی ایران و ژاپن در بخش علوم‌زمین، خاطرنشان کرد: آینده خوبی برای بخش زمین‌شناسی ایران پیش‌بینی می‌شود که به لحاظ استاندارد بودن این مطالعات امکان صدور خدمات فنی و مهندسی علوم‌زمین ایران به کشورهای دیگر وجود دارد.

رئیس بخش برنامه بین‌المللی علوم‌زمین با بیان این که گروه میتسوبیشی ژاپن این تحقیقات را انجام می‌دهد، یادآور شد: مرکز تحقیقات زمین‌شناسی ایران واقع در کرج فعالیت‌های ارزنده‌ای در بخش مطالعات علوم‌زمین انجام داده که دارای کیفیت بالایی از نظر استانداردهای بین‌المللی است.

وی هدف از سفر خود را مطالعه و بررسی پوسته زمین و مردمانی که با ابزارهای مختلف بر روی زمین کار می‌کردند، ذکر کرد و گفت: به کمک زمین‌شناسان ایرانی در صدد بررسی زندگی مردمان گذشته که در دوران باستان زندگی می‌کردند و نحوه تعامل آنها با محیط اطرافشان هستیم.نظر شما :