همکاری های ایران و چین در حوزه زمین شناسی گسترش می یابد

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۱۰:۳۳ کد : ۲۰۶۰۱ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۹۸
با امضای یادداشت تفاهم همکاری در حوزه زمین شناسی ، جمهوری خلق چین....

یادداشت تفاهم همکاری ایران و چین در حوزه زمین شناسی ، شامگاه دوشنبه بین مقامات دو سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی ایران و سازمان زمین شناسی استان ’ جیانگ شی ’ چین در پکن امضا و مبادله شد.
’ به گزارش روابط عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشورسید هادی میر محمد میگونی ’ مدیر امور بین الملل سازمان زمین شناسی واکتشافات معدنی ایران در حاشیه امضای این سند همکاری گفت : با امضای این سند فصل نوینی در همکاری ایران و چین در حوزه زمین شناسی گشوده می گردد.
وی با بیان این مطلب که سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی ایران با 30 کشور جهان همکاری دارد، اظهار داشت : براساس این یادداشت تفاهم ، ایران و چین در اکتشاف مواد معدنی از جمله طلا ، آهن ، فسفاف با هم همکاری خواهند کرد.
همکاری در زمینه شناسایی و اکتشاف مواد کم یاب از دیگر محورهای این یادداشت تفاهم است.
وی از چین به عنوان بزرگترین کشور تولید کننده عناصر معدنی کمیاب نام برد و گفت : ایران بخش عمده ای از عناصر کمیاب معدنی را کشف کرده است .
به گفته این مقام سازمان زمین شناسی ایران، با امضای این یادداشت تفاهم ایران وچین از این پس در زمینه فراوری مواد معدنی با هم نیز همکاری خواهند کرد.
یاداور می شود یادداشت تفاهم همکاری در حوزه زمین شناسی با حضور ’ مهدی صفری ’ سفیر ایران در چین ، به امضای ’ سید هادی میر محمد میگونی ’ مدیر امور بین الملل سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی ایران و ’ پنگ زیجو ’ از مدیران سازمان زمین شناسی استان ’جیانگ شی ’ رسید.


نظر شما :