ایران میزبان چهارمین نشست کارشناسان معدنی کشورهای عضو اکو

۰۳ خرداد ۱۳۹۰ | ۰۳:۳۰ کد : ۲۰۶۱۷ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۵۴
سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، میزبان چهارمین نشست کارشناسان معدن کشورهای عضو اکو ...

سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، میزبان چهارمین نشست کارشناسان معدن کشورهای عضو اکو خواهد بود.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، میرمحمد میگونی مدیر بین‌الملل این سازمان از برگزاری چهارمین نشست کارشناسان معدن اکو در تهران خبر داد و گفت: حاضران در این نشست که در روزهای 3 تا 5 خرداد سال 90 در مرکز پژوهش‌های کاربردی علوم‌زمین کرج برگزار می‌شود به بررسی آخرین پیشرفت‌ها و پیاده‌سازی و اجرای فعالیت‌های مربوط به بخش معادن کشورهای عضو اکو و همکاری‌های آتی میان آنان در بخش معادن خواهند پرداخت.

وی درباره هدف از برگزاری نشست کارشناسان معدنی اکو در ایران یادآور شد: در این نشست قرار است گزارش عملکرد سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در اجرای پروژه‌های راه‌اندازی پایگاه داده‌های علوم‌زمین و تهیه نقشه پراکندگی معدنی کشورهای عضو اکو که در اجلاس پیش در اسلام‌آباد به ایران واگذار شد؛ ارائه شود و اعضای حاضر پیشنهادات جدید خود را برای تصویب در شورای مرکزی این اجلاس ارائه کنند.

گفتنی است سازمان همکاری اقتصادی (اکو) سال 1341 از سوی ایران، پاکستان و ترکیه پایه‌ریزی شد و در سال ۱۳۷۲ کشورهای افغانستان، جمهوری آذربایجان، قزاقستان، ترکمنستان، قرقیزستان، ازبکستان، و تاجیکستان نیز به این سازمان پیوستند. این سازمان، بیش از ۳۳۰ میلیون نفر جمعیت، ۸،۶۲۰،۶۹۷ کیلومتر مربع وسعت از منطقه و منابع عظیمی از نفت،گاز و معادن را در اختیار دارد.


نظر شما :