رئیس آزمایشگاههای طرح اکتشافات سراسری کشور : پیشروی نتایج آزمایشگاهی بر طبق استاندارهای جهانی

۰۲ دی ۱۳۸۳ | ۱۱:۵۹ کد : ۲۰۶۲ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۳۸۰
ارمگان مدیر آزمایشگاههای طرح اکتشافات سراسری در گفت وگو با بخش خبری سازمان زمین شناسی واکتشافات معدنی کشور ،هدف از اجراوراه اندازی حوزه آزمایشگاهها ...
توسعه و بهینه سازی امکانات آزمایشگاهی و گسترش فعالیتهای تحقیقاتی در عملیات اکتشافی ومعدنی ،آزمایشگاهی طرح اکتشافات سراسری رابا روند روبه رشدی مواجه ساخته است .
ارمگان مدیر آزمایشگاههای طرح اکتشافات سراسری در گفت وگو با بخش خبری سازمان زمین شناسی واکتشافات معدنی کشور ،هدف از اجراوراه اندازی حوزه آزمایشگاهها رادراین طرح ،ارائه خدمات آزمایشگاهی وآنالیز دقیق نمونه ها عنوان کردوافزود:در حال حاضر بخش آزمایشگاههای طرح اکتشافات سراسری بازیر گروهی متشکل از گروه آزمایشگاه کانی سنگین ،ژئوشیمی ،فلورسانس اشعه ایکس و گروه آماده سازی نمونه ها به فعالیت خود ادامه می دهد که این در راستا به رشد قابل ملاحظه ای دست یافته است .
وی عملکرد حوزه آزمایشگاهها را مثبت ارزیابی کرد و در خصوص فعالیتهایی که تاکنون توسط این بخش به انجام رسیده افزود : تاکنون بخش ازمایشگا هها تعداد 34639 نمونه را در مبحث مطالعات آزمایشگا هی مورد بررسی و آنالیز قرار داده است که از این تعداد  4079 نمونه در زمینه مطالعات کانی سنگین و تعداد 231807 نمونه در حوزه مطالعات شیمیایی قرار دارد .
گفتنی است از این تعداد 17277 نمونه جهت اندازه گیری طلا و 33605 نمونه جهت مطالعه XRF و تهیه الکترود برای مطالعات فلورسانس اشعه ایکس مورد بررسی قرار گرفته است .
همچنین در بخش آماده سازی نیز تعداد 11439 نمونه در مورد خردایش و نرمایش مواد مورد آتالیز قرار گرفته است .
ارمگان در ادامه ، تلاش به منظور توسعه و تجهیز امکانات آزمایشگاهی را جهت افزایش زمان کار ، گسترش فعالیتهای تحقیقاتی در زمینه بهینه سازی روش های آنالیز و همچنین ارائه خدمات آزمایشگاهی به بخش خصوصی را بسیار حائز اهمیت خواند و ابراز امیداری کرد : با ارائه اعتبارات و امکانات بیشتر در زمینه تجهیزات آزمایشگاهی می توانیم در آینده شاهد رشد هر چه سریعتر نتایج تحقیقاتی و استاندارد سازی آنالیز ها مطابق با استانداردهای جهانی با همان سرعت و دقت در کشورمان باشیم .
 

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :