شروع مطالعات هدفمند زمین گردشگری در استان فارس

۰۴ خرداد ۱۳۹۰ | ۱۷:۱۶ کد : ۲۰۶۲۶ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۵۷۵
شناخت و معرفی توانمندی های زمین گردشگری و زمین بوستان های ایران از ...

 

شناخت و معرفی توانمندی های زمین گردشگری و زمین بوستان های  ایران از سوی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور به صورت جدی و با برنامه های هدفمند ارائه خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور نازنین بدری کارشناس این سازمان که در مراسم افتتاحیه اولین همایش ملی زمین شناسی در دانشگاه شیراز سخن می گفت با اعلام خبر فوق افزود: در راستای نقش حاکمیتی سازمان زمین شناسی و اکتشافات ملی کشور در اجرای فعالیت های علوم زمین و به منظور شروع مطالعات متمرکز زمین گردشگری، این سازمان براساس برنامه ای مدون اقدام به مطالعات هدفمند این شاخه از علوم زمین نموده است.

وی ضمن بیان مفاهیم مربوط به زمین گردشگری و تاریخچه مطالعات آن درکشور افزود: سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور طی سالیان اخیر به معرفی پتانسیل های موجود در استان فارس پرداخته که ثبت دست کم یک زمین بوستان در محدوده این استان و برنامه ریزی جهت ارائه طرح مدون به منظور شناسایی و ثبت سایتهای زمین شناسی در سال جاری از جمله اهداف آتی این سازمان در حوزه زمین گردشگری  است.

بدری با ابراز امیدواری ازشروع همکاریهای مشترک میان سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور و دانشگاه آزاد اسلامی شیراز خواستار مشارکت هرچه بیشتر سازمانهای مرتبط در انجام این مطالعات شد


نظر شما :