سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در نخستین گردهمایی دانش‌آموختگان فناوری نانو

۰۹ خرداد ۱۳۹۰ | ۰۶:۲۴ کد : ۲۰۶۴۱ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۶۱۵
بخش نانوبیوزمین مرکز پژوهش‌های کاربردی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور ...

بخش نانوبیوزمین مرکز پژوهش‌های کاربردی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در نخستین گردهمایی دانش‌آموختگان فناوری نانو حضوری فعال داشت.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، نخستین گردهمایی دانش‌آموختگان فناوری نانو با حضور 150 نفر از دانش‌‌آموختگان علوم نانوی کشور در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری، در محل پردیس دانشکده فنی دانشگاه تهران برگزار شد و از دانش‌آموختگان دوره‌های رسمی فناوری نانو تجلیل به عمل آمد.

بخش نانوبیوزمین مرکز پژوهش‌های کاربردی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور با حضور ستاد توسعه فناوری نانو، دانشگاه‌های تربیت‌مدرس، صنعتی‌شریف، علوم‌پزشکی تهران، دانشکده فناوری‌های نوین پزشکی و شرکت‌های پژوهشگران نانوفناوری و پویا پژوهش نانوفناوری در این نمایشگاه حضور داشتند.

بر اساس این گزارش، سازماندهی و ایجاد ارتباط تنگاتنگ بین دانش‌آموختگان نانو، استفاده از تجربیات موفق دانش‌آموختگان علوم نانو ، تشکیل کانون دانش‌آموختگان علوم نانو و کمیته‌های ذی‌ربط، شناسایی چالش‌ها و پاسخگویی مسئولان برای ارائه راهبردها از جمله اهداف برگزاری این گردهمایی عنوان شده‌ است.

در این گردهمایی که از سوی انجمن نانوفناوری ایران و دانشگاه تهران برگزار شد، از 11 دانش‌آموخته برتر در زمینه فناوری نانو تقدیر شد.

در کنار این گردهمایی دو کارگاه آموزشی با عناوین کارگاه کسب و کار در فناوری نانو و کارگاه برنامه‌ریزی شغلی و حرفه‌ای نیز برگزار شد و به شرکت‌کنندگان از سوی انجمن نانوفناوری، گواهی شرکت در کارگاه، اعطا شد.

شایان ذکر است، در حاشیه برگزاری همایش دانش‌آموختگان فناوری نانو، نمایشگاهی از دستاوردهای مراکز علمی و شرکت‌های پژوهشی در زمینه فناوری نانو برپا شد.

در غرفه مرکز پژوهش‌های کاربردی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، بازدیدکنندگان با فعالیت‌ها و طرح‌های انجام شده و در حال انجام گروه نانوبیوزمین آشنا شدند.


نظر شما :