مشکلات صنعت سنگ در وزارت صنایع ومعادن بررسی می شود

۰۲ دی ۱۳۸۳ | ۱۴:۱۹ کد : ۲۰۶۵ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۶۶۱
به گزارش روابط عمومی سازمان معدن ایران عباس صفایی مدیرکل صنایع ومعدنی وزارت صنایع ومعادن با اعلام این مطلب گفت در این کار گروه مشکلات صنعت...
به زودی با تشکیل کار گروهی در وزارت صنایع ومعادن مشکلات صنعت سنگ بررسی می شود.
به گزارش روابط عمومی سازمان معدن ایران عباس صفایی مدیرکل صنایع ومعدنی وزارت صنایع ومعادن با اعلام این مطلب گفت در این کار گروه مشکلات صنعت سنگ اعم از بهره وری،تولید وصادرات مورد تجزیه وتحلیل قرار می گیرد.
وی گفت:این کار گروه بعد از ادغام وزارت صنایع با معادن فلزات تشکیل شد که با تغییرات جدید صورت گرفته در معاوتن معدنی ،توانستیم با فعال کردن آن ،از تولید کنندگان سنگ تزئینی دعوت کنیم تا با حضور خود در وزارت صنایع ومعادن وتشکیل جلساتی مشکلات این صنعت را بازگو تا در نهایت وزارت صنایع ومعادن با بررسی آنها راه حل های مناسب را برای رفع موانع توسعه این صنعت پی ریزی نماید.
وی تدوین استراتیژیکی 5 ساله برای صنعت سنگ را ضروری دانست وافزود:
معدنکاران سنگ تزئینی داخلی باید روش های صحیح صادرات سنگ را بیاموزند وبا تشکیل شرکت های صادراتی برای فروش این محصول با ارزش داشته باشند.
مدیر کل صنایع معدنی وزارت صنایع ومعادن افزود: معدنکاران می توانند با ایجاد موانعی جلوی واردات سنگ را بگیرد در صورتیکه دولت نمی تواند به غیر از حمایت های تعرفه ای وفنی جلوی واردات این محصول را بگیرد.
وی گفت: معدنکاران باید با ارزیابی مناسب ورعایت استانداردهای لازم برای صادرات سنگ اقدام جدی انجام دهند.

مدیریت اطلاع رسانی خانه معدن ایران

کلید واژه ها: خراسان رضوى


نظر شما :